kpb

Piotr Zabrodzki

Pianista, kompozytor, absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W swojej muzyce łączy improwizację jazzową z sonorystyką, heavy metal z elektroniką, a wszystko okraszone jest poczuciem humoru. Zabrodzki to muzyk bardzo elastyczny i wszechstronny, czego dowodem jest ilość zespołów, w jakich gra: Efekt Moozgu, Trylobit, 60 Minut Projekt, The Kurws, Blast Muzungu, SEMAFOR COMBO. Współpracował z czołowymi muzykami awangardowymi, takimi jak: Yoshida Tatsuya, Zdzisław Piernik, Kazuhisa Uchihashi, Ove Volquartz, Tabata Mitsuru oraz ze Zbigniewem Wodeckim w ramach jego ostatniego projektu z zespołem Mitch&Mitch.
Nagrywał również z zespołem Baaba, gościem 17. edycji Festiwalu Filmu Niemego. W 2016 r. w duecie z Macio Morettim (LXMP), wydał płytę Żony w pracy, będącą odpowiedzią na palące pytanie, czy jesteśmy sami w kosmosie i czy w ogóle warto się męczyć.

 

| Versatile pianist and composer, who likes to mix jazz improvisation with sonoristics and heavy metal with electronics, spicing it all up with some humour.

 

/ Youtube (LXMP)
/ Bandcamp (LXMP)

 

Muzyk wystąpi w ramach  18. Festiwalu Filmu Niemego:

BEZWSTYDNA KOBIETA reż. Malcolm St. Clair

niedziela, 10 grudnia 2017, godz. 15.00

A WOMAN OF THE WORLD dir. Malcom St. Clair

Sunday, December 10, 2017, 3 p.m.

Bookmark and Share