kpb

Zabicie świętego jelenia

tytuł oryginalny: The Killing of a Sacred Deer

reżyseria: Yorgos Lanthimos
aktorzy: Colin Farrell, Nicole Kidman, Alicia Silverstone, Barry Keoghan, Raffey Cassidy, Sunny Suljic

czas trwania: 121 min.
produkcja: Wielka Brytania/Irlandia/USA 2017
premiera: 2017-12-01
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

MFF w Cannes 2017: konkurs główny, najlepszy scenariusz (Yorgos Lanthimos)

 

Steven (Farrell) jest wybitnym kardiochirurgiem, a jego żona, Anna (Kidman), szanowaną okulistką. Mają dwójkę dzieci: 14-letnią Kim i 12-letniego Boba. Są zamożni, zdrowi i toczą szczęśliwe, rodzinne życie. Steven przyjaźni się z 16-letnim Martinem, który nie ma ojca i którego niejako przyjął pod swoje skrzydła. Pewnego dnia mężczyzna przedstawia chłopaka swojej rodzinie. Od tego czasu sprawy przybierają nieoczekiwany, katastrofalny w skutkach obrót. Idealny świat zamienia się w chaos, a Steven staje przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Bez względu na to jaką decyzję podejmie, stanie się sprawcą tragedii we własnej rodzinie.


Nagrodzony w Cannes nowy film Yorgosa Lanthimosa, jednego z najbardziej oryginalnych, kontrowersyjnych i utalentowanych współczesnych reżyserów, twórcy filmów Kieł i Lobster. Colin Farrell, Nicole Kidman i Alicia Silverstone w hipnotycznym thrillerze,  z inspiracjami sięgającymi greckiej tragedii.

 

| Steven, a charismatic surgeon, is forced to make an unthinkable sacrifice after his life starts to fall apart, when the behavior of a teenage boy he has taken under his wing turns sinister.

 

Wcześniej w ramach: Zabicie świętego jelenia - pokaz przedpremierowy

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share