kpb

mother!

tytuł oryginalny: mother!

reżyseria: Darren Aronofsky
aktorzy: Jennifer Lawrence, Javier Bardem, Michelle Pfeiffer, Ed Harris, Domhnall Gleeson, Brian Gleeson, Kristem Wiig

czas trwania: 121 min.
produkcja: USA 2017
premiera: 2017-11-03
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

MFF w Wenecji 2017: konkurs główny

Ona (Lawrence) i on (Bardem) wiodą z pozoru idylliczne życie w odosobnionym raju. Ich związek zostaje jednak poddany testowi, kiedy pewien mężczyzna (Harris) i pewna kobieta (Pfeiffer), niezaproszeni, pojawią się w ich domu. Odpowiedź na pukanie do drzwi przerwie spokojną egzystencję obojga. Ale do drzwi zapuka więcej gości. Matka będzie zmuszona zweryfikować wszystko, co wie o miłości, oddaniu i poświęceniu.

Najnowsze dzieło Darrena Aronofsky’ego, twórcy Czarnego łabędzia i Requiem dla snu,  wzbudziło sensację na tegorocznym festiwalu w Wenecji. Specjalizujący się w precyzyjnie skonstruowanych, głęboko niepokojących produkcjach reżyser w filmie mother! idzie o krok dalej, serwując widzom pełen symboli i znaków horror. W rolach głównych wystąpili Jennifer Lawrence (Poradnik pozytywnego myślenia, Joy) i Javier Bardem (To nie jest kraj dla starych ludzi), którym towarzyszą Ed Harris (Truman Show) oraz, w nietypowej roli, Michelle Pfeiffer (Człowiek z blizną, Biały oleander).

 

REŻYSER O FILMIE:

Mother! zaczyna się jako subtelna historia dziejąca się w jednym miejscu, historia pewnego małżeństwa. W centrum tej opowieści znajduje się kobieta. Kobieta wciąż i wciąż proszona jest, by dawać, dawać i dawać. Coraz więcej i więcej. Aż do momentu, w którym nie da się dać już nic więcej. Aż w końcu presja, która wrze w środku, zmieni rzeczywistość… - Darren Aronofsky, reżyser

 

| A couple's relationship is tested when uninvited guests arrive at their home, disrupting their tranquil existence.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share