kpb

Nasz najlepszy rok

tytuł oryginalny: Ce qui nous lie

reżyseria: Cédric Klapisch
aktorzy: Pio Marmaï, Ana Girardot, François Civil

czas trwania: 114 min.
produkcja: Francja 2017
premiera: 2017-10-13
język: francuski, angielski, hiszpański
napisy: polskie
in French, English and Spanish with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Słodko-gorzka opowieść o miłości, rodzinnych perypetiach, przewrotności losu i drobnych przyjemnościach, rozgrywająca się w płynącej winem Burgundii.

Juliette jest młoda, pracowita i pełna energii, ale nie spodziewała się, że to właśnie na jej barki spadnie ciężar prowadzenia starej, rodzinnej winnicy. Żeby przywrócić ją do dawnej świetności, musi nie tylko poukładać rodzinny interes, ale pogodzić ze sobą skłóconych braci i na nowo przemyśleć swoje własne życie. Przez kolejne, następujące po sobie pory roku, Juliette oraz jej bracia Jean i Jérémie powoli odkrywają łączące ich więzi i dojrzewają w tym samym czasie, co wino, które produkują.

 

PRASA O FILMIE:

Smakuje jak doskonałe wino! - Rolling Stone


Klapisch zakłada nową filmową rodzinę. Wieczny chłopiec Pio Marmaï, delikatna Ana Girardot i obiecujący François Civil. Aż chce się z nimi wznieść toast. Za życie, za miłość, za nadzieję. - Le Journal du Dimanche

 

| After a 10 year absence, Jean returns to his hometown when his father falls ill. Reuniting with his sister Juliette and his brother Jérémie, they have to re-build their relationship and trust as a family again.

 

Film prezentowany w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2018:
tydzień 4: Czas leczy rany

Wcześniej w ramach: Europejski Dzień Kina Artystycznego 2017

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share