kpb

Paryż może poczekać

tytuł oryginalny: Paris Can Wait

reżyseria: Eleanor Coppola
aktorzy: Diane Lane, Alec Baldwin, Arnaud Viard, Cédric Monnet

czas trwania: 92 min.
produkcja: USA 2016
premiera: 2017-07-21
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Życie Anny gwałtownie wyhamowało. Z chwilą gdy nastoletnia córka wyjechała na studia, kobieta poczuła, czym jest samotność. Zwłaszcza, że mąż Anny, skupiony przede wszystkim na pracy wzięty producent filmowy, w domu jest raczej gościem. Kiedy wypada mu kolejny służbowy wyjazd, bohaterka ma udać się z Cannes do Paryża w towarzystwie przyjaciela, a jednocześnie wspólnika męża. Podróż, która normalnie zajęłaby kilka godzin, nieoczekiwanie się wydłuża. Co rusz zdarzają się po drodze kolejne, charakterystyczne dla tego regionu atrakcje. Piękne krajobrazy, wspaniałe jedzenie i równie dobre wino nie pozostawiają bohaterów obojętnymi w tej ciepłej historii budzenia się z życiowego marazmu.

Eleanor Coppola w swoim fabularnym debiucie wykorzystuje formułę kina drogi, by opowiedzieć o tym, że nigdy nie jest za późno, żeby zacząć żyć na własnych zasadach. Czarujące, subtelne i wprawiające w dobry humor kino. 

 

| Anne is at a crossroads in her life. Long married to a successful, driven but inattentive movie producer, she unexpectedly finds herself taking a car trip from Cannes to Paris with a business associate of her husband. What should be a seven-hour drive turns into a carefree two-day adventure replete with diversions involving picturesque sights, fine food and wine, humor, wisdom and romance, reawakening Anne's senses and giving her a new lust for life.

 

Pokaz w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2019, tydzień 1: Filmy, które cię odprężą

 

 

Wcześniej w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2018: tydzień 9

 

 ZWIASTUN:

Bookmark and Share