kpb

Piuma

tytuł oryginalny: Piuma

reżyseria: Roan Johnson
aktorzy: Luigi Fedele, Blu Yoshimi, Michela Cescon, Sergio Pierattini, Francesco Colella

czas trwania: 98 min.
produkcja: Włochy 2016
język: włoski
napisy: polskie, angielskie
in Italian with Polish and English subtitles
info: Netia OFF Camera

MFF w Wenecji 2016: Nagroda Civitas Vitae Prossima, Nagroda Fondazione Mimmo Rotella, Nagroda Pasinettiego, Nagroda SIGNIS

 

Zaczyna się od rozmów na temat zmarnowanego życia. Bo tak nową sytuację początkowo postrzegają 18-letni Cate i Ferro. Nieplanowana ciąża dziewczyny stawia pod znakiem zapytania wszelkie plany, jakie mieli młodzi. Zarówno te poważniejsze, związane z dalszą edukacją, jak i najbliższe, bo letnie miesiące mieli oni spędzić wraz z przyjaciółmi, podróżując po Hiszpanii oraz Maroku. Jeżeli może być ktoś bardziej nieprzygotowany do tej sytuacji niż para nastolatków, to tymi osobami są przyszli dziadkowie. Temperamentni, jak na Włochów przystało, rodzice Ferro omal nie przypłacają tego rozwodem, a ojciec Cate podwaja tylko stawki u bukmacherów, obiecując, że ewentualną wygraną odda „na dziecko”.

 

Akcja Piumy obejmuje dziewięć miesięcy, stanowiąc przyspieszony kurs dojrzewania nie tylko dla młodych bohaterów. Reżyser Roan Johnson oddaje pełne spektrum emocji, od szoku i niedowierzania, przez radość, po konieczność powzięcia kluczowych decyzji. Tej niewinnej opowieści o poważnych sprawach blisko jest do głośnego Juno Jasona Reitmana, które dziesięć lat temu podbiło serca publiczności na całym świecie.

 

KUP BILET: TUTAJ

 

Pokaz w ramach: Netia OFF Camera 2017

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share