kpb

Przyrzeczenie

tytuł oryginalny: The Promise

reżyseria: Terry George
aktorzy: Oscar Isaac, Charlotte le Bon, Christian Bale, Jean Reno, Shohreh Aghdashloo

czas trwania: 134 min.
produkcja: USA 2017
premiera: 2017-05-05
język: angielski, niemiecki, francuski
napisy: polskie
in English, German and French with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Rok 1915, stolica Imperium Osmańskiego. Michael przybywa do Stambułu, by zrealizować swoje wielkie plany o studiach medycznych i zacząć życie o jakim zawsze marzył. Gdy poznaje Anę, od pierwszej chwili wie, że to kobieta jego życia. Za plecami narzeczonego Any, słynnego amerykańskiego fotoreportera Chrisa, wybucha namiętny romans. W tym czasie Imperium zaczyna drżeć w posadach, a na ulicach Stambułu robi się niespokojnie. Siły tureckich nacjonalistów, korzystając z narastającego chaosu rozpoczynają prześladowania ludności ormiańskiej. Michael i Ana, oboje ormiańskiego pochodzenia, z dnia na dzień stają w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Gdy krew płynie ulicami, a świat odwraca oczy, to Amerykanin Chris może okazać się jedyną szansą ocalenia dla zakochanych.

 

Przemilczana przez dziesiątki lat, szokująca historia pierwszej zbrodni ludobójstwa w XX wieku. Oscar Isaac (Co jest grane, Davis?), Charlotte Le Bon (Podróż na sto stóp) i Christian Bale (Big Short) w poruszającej opowieści o miłości w czasach nienawiści.

 

| Set during the last days of the Ottoman Empire, the film follows a love triangle between Michael, a brilliant medical student, the beautiful and sophisticated Ana, and Chris - a renowned American journalist based in Paris.

 

Pokaz w ramach Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 9: Ciemna strona życia

Wcześniej: Przyrzeczenie - pokaz przedpremierowy z dyskusją

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share