kpb

Powrót do miłości

tytuł oryginalny: La Reconquista

reżyseria: Jonás Trueba
aktorzy: Itsaso Arana, Francesco Carril, Aura Garrido, Candela Recio, Pablo Hoyos

czas trwania: 108 min.
produkcja: Hiszpania 2016
język: hiszpański
napisy: polskie
in Spanish with Polish subtitles

Festiwal Cinespaña w Tuluzie 2016: Złoty Fiołek dla najlepszego filmu, najlepszy reżyser (Jonás Trueba), wyróżnienie (Aura Garrido)

 

Mając po piętnaście lat, Olmo (Francesco Carril) i Manuela (Itsaso Arana) przeżyli razem pierwszą miłość. Dzisiaj, piętnaście lat później, mają okazję odnowić uczucie. Pewnej zimowej nocy w Madrycie, wspominają przeżyte razem chwile, które ich łączyły i towarzyszące im doznania. Do dawnych kochanków powraca namiętność. Obydwoje zmienili się z upływem czasu, a więc romans zapewne będzie zupełnie nowym doświadczeniem.

 

Film mówi o czasie, czy raczej o świadomości istnienia czasu. O czasie straconym i zyskanym. O tym, co zapamiętaliśmy o sobie, czego nie pamiętamy, a co celowo puściliśmy w niepamięć. O słowach, gestach i uczuciach, którym cały czas jesteśmy wierni. O sentymentach, które nas określają i umiejscawiają w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Zdjęcia do wyreżyserowanego przez Jonasa Truebę (Wszystkie piosenki są o mnie) filmu zostały zrealizowane w Madrycie, który, według krytyki, jest u Trueby Madrytem o paryskim smaku. W jednej z ról znana z filmu Sztokholm Aura Garrido.

 

Pokaz w ramach 17. Tygodnia Kina Hiszpańskiego

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share