kpb

Ostatnie tango

tytuł oryginalny: Un tango más

reżyseria: German Kral
aktorzy: María Nieves Rego, Juan Carlos Copes, Pablo Verón, Alejandra Gutty, Ayelén Álvarez Miño, Juan Malizia

czas trwania: 85 min.
produkcja: Nemcy/Argentyna 2015
premiera: 2017-02-17
język: hiszpański
napisy: polskie
in Spanish with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

MFF w Waszyngtonie 2016 - Nagroda Publiczności dla najlepszego filmu dokumentalnego
Valenciennes Film Festival France 2016 - Nagroda Jury Studenckiego
 

María Nieves Rego (80) i Juan Carlos Copes (83) spotkali się, gdy byli nastolatkami i tańczyli razem przez prawie pięćdziesiąt lat. W tym czasie kochali się i nienawidzili, ranili się i odchodzili, lecz zawsze wracali, aby razem tańczyć tango. Żaden inny mężczyzna nie tańczył jak Juan i żadna inna kobieta nie tańczyła jak Maria! Ostatecznie jednak Juan zostawił Marię dla młodszej o 20 lat kobiety, z którą się ożenił. Maria nigdy mu tego nie wybaczyła. Nie założyła rodziny i samotnie mieszka w Buenos. Teraz, pod koniec swojego życia, Juan i Maria spotykają się ponownie, aby ostatni raz zatańczyć razem i opowiedzieć o miłości, nienawiści i ich największej pasji. Ich filmowy portret zachwyca ciekawą formą retrospekcji, brawurowymi sekwencjami tanecznymi i porywającą ścieżką dźwiękową.

 

W niezwykłym dokumencie Germana Krala bohaterowie opowiadają swoją historię grupie młodych tancerzy i choreografów tanga z Buenos Aires, którzy przekształcają najpiękniejsze i najbardziej poruszające chwile z ich życia w niewiarygodne choreografie. Zachwycające sceny taneczne uzupełniają wnikliwe wywiady i materiały dokumentalne, które zabiorą widzów w niezapomnianą podróż do samego serca tanga argentyńskiego. Dzieło Krala dokumentuje także historię tanga i wpływ, jaki para wywarła na jego ewolucję w ostatnich 50 latach. To oni spowodowali, że popularne dotąd głównie w klubach w Buenos Aires, tango stało się światowym fenomenem. Współproducentem filmu jest Wim Wenders, twórca niezapomnianej Piny.

 

| The life and love story of Argentina's famous tango dancers Maria Nieves Rego and Juan Carlos Copes, who met as teenagers and danced together for nearly fifty years until a painful separation tore them apart.

 


Pokazy w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 4.: Życie jest muzyką

 

ZWIASTUN:

 

Bookmark and Share