kpb

Przygody Bolka i Lolka

reżyseria: varia

czas trwania: 40 min.
produkcja: Polska

PRZYGODY BOLKA I LOLKA - zestaw bajek
+ warsztaty ruchowe z Contakids Polska

BIEG NA PRZEŁAJ
reż. Wacław Wajser, Polska 1974, 8'59''
Bolek i Lolek najpierw oglądają w telewizji transmisję z biegu na przełaj, a później przyłączają się do startujących zawodników.

 

PRZYGODA NA DWÓCH KÓŁKACH
reż. Edward Wątor i Romuald Kłys, Polska 1974, 9'34''
Bolek i Lolek wyruszają na rowerową wycieczkę. Przyłączają się do kolarskiego peletonu i ze zmiennym szczęściem uczestniczą w zawodach.

 

WIELKI MECZ
reż. Józef Byrdy, Polska 1974, 9'56''
Bolek i Lolek zafascynowani oglądanym w telewizji meczem piłkarskim trenują wraz z kadrą narodową. Przyłączają się zmyślnie do reprezentacji i swoją grą przyczyniają się do jej zwycięstwa.

 

ZIMOWE ZAWODY
reż. Franciszek Pyter, Polska 1974, 9'5''
Bolek i Lolek rozgrywają między sobą zawody w dyscyplinach zimowych.

 

Contakids to czas na wspólne szaleństwo, bieganie, skakanie, turlanie i tarzanie. To czas odkrywania, jak można się wspólnie bawić bez żadnych zabawek, wykorzystując tylko ciało. W Contakids, poprzez fizyczny kontakt, pracę z ciałem i ruchem, rodzice i i dzieci rozwijają nową formę komunikacji, która sprawia radość wszystkim. Dzieci zwiększają swoje umiejętności motoryczne i pewność siebie, a ich rodzice stają się bardziej ufni wobec siebie i swoich dzieci.

Warsztaty poprowadzi Anna Wańtuch, filmoznawczyni, tancerka, performerka, nauczycielka tańca. Autorka performensów Postnatal Project, w których występuje ze swoim dzieckiem. Pierwszy certyfikowany nauczyciel Contakids w Polsce.

Bookmark and Share