kpb

Elle

tytuł oryginalny: Elle

reżyseria: Paul Verhoeven
aktorzy: Isabelle Huppert, Laurent Lafitte, Anne Consigny, Charles Berling, Virgine Aefira

czas trwania: 130 min.
produkcja: Francja/Niemcy 2016
premiera: 2017-01-27
język: francuski
napisy: polskie
in French with Polish subtitles

Oscary 2017:  nominacja dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej (Isabelle Huppert)
Złote Globy 2017: najlepszy film zagraniczny, najlepsza aktorka w dramacie (Isabelle Huppert)
Critics Choice 2016: najlepszy film zagraniczny
Satelity 2017: najlepsza aktorka (Isabelle Huppert)
Nagrody Gotham 2016: najlepsza aktorka (Isabelle Huppert)

 

Michèle wydaje się niezniszczalna. Jest twardą szefową znakomicie prosperującej firmy zajmującej się grami video. Z podobną bezwzględnością podchodzi do życia prywatnego i uczuciowego. Jej życie zmienia na zawsze brutalny atak, którego staje się ofiarą we własnym domu.  

Paul Verhoeven, twórca m.in. Pamięci absolutnej, serwuje widzom pełną napięcia opowieść o konstruowaniu tożsamości oraz o grach, w które gramy z innymi ludźmi każdego dnia. W rolach głównych wystąpili Isabelle Huppert (Co przynosi przyszłość, Głośniej od bomb) oraz Laurent Lafitte (Nieobliczalni). Film powstał na podstawie powieści Oh… Philippe’a Dijana.

 

| Michèle seems indestructible. Head of a successful video game company, she brings the same ruthless attitude to her love life as to business. Being attacked in her home by an unknown assailant changes Michèle's life forever.

 

PRASA O FILMIE:

Verhoeven rozsmakowuje się w mnożeniu fałszywych tropów. Nie sięga po tanie chwyty, zaś dzięki umiejętności zbudowania, ale i utrzymania napięcia, kręci sceny, które potrafią zjeżyć włosy na głowie.
Michał Walkiewicz, Filmweb.pl

 

Elle to wyjątkowy film; kontrowersyjny, nieprzewidywalny i, co chyba najbardziej zaskakujące biorąc pod uwagę dramatyczny początek (...), autentycznie zabawny. W wieku 78 lat Verhoeven zasłużył już wprawdzie na zasłużony odpoczynek, ale najwyraźniej nie zamierza jeszcze z tego skorzystać – nie oferuje łatwych odpowiedzi, ale też nikt ich od niego nie żąda. Lars von Trier mógłby się od niego sporo nauczyć.
Marta Bałaga, Stopklatka.pl

 

Wcześniej w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 2: Kobieta i życie

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share