kpb

Milczenie

tytuł oryginalny: Silence

reżyseria: Martin Scorsese
aktorzy: Andrew Garfield, Adam Driver, Liam Neeson, Tadanobu Asano, Ciarán Hinds

czas trwania: 161 min.
produkcja: USA 2016
premiera: 2017-02-17
język: angielski, japoński
napisy: polskie
in English and Japanese with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

(fot. Kerry Brown)

Oscary 2017: nominacja do nagrody za najlepsze zdjęcia (Rodrigo Prieto)
National Board of Review 2016: najlepszy scenariusz adaptowany
 

Inspirowany autentycznymi wydarzeniami i zrealizowany z niezwykłym rozmachem najnowszy film twórcy Wilka z Wall Street, Infiltracji i Chłopców z ferajny. Przez trzydzieści lat wybitny reżyser Martin Scorsese przygotowywał adaptację od dawna go fascynującej, słynnej powieści Shūsaku Endō. Trzydzieści lat po Misji powstało kolejne filmowe arcydzieło ukazujące ludzi żyjących w czasach wielkich napięć i konfliktów religijnych. W rolach głównych Andrew Garfield (Przełęcz ocalonych), Adam Driver (Paterson) oraz Liam Neeson (Niewierna).

 

XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.

 

Milczenie to najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze Martina Scorsese. Amerykański twórca poszukuje odpowiedzi dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę.

 

| The story of two Catholic missionaries (Andrew Garfield and Adam Driver) who face the ultimate test of faith when they travel to Japan in search of their missing mentor (Liam Neeson) - at a time when Catholicism was outlawed and their presence forbidden.

 

Film przeznaczony dla widzów powyżej 15. roku życia.

Pokazy w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 3.: Prawdziwe życie

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share