kpb

Urszula Stosio / Marcin Pokorski

URSZULA STOSIO

Urodziła się w Olsztynie i tam odebrała edukację muzyczną w klasie gitary PSM II stopnia. Zamiast na studia muzyczne poszła na lingwistykę na UW, po której ukończyła jeszcze Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie gdzie mieszka do dziś. Jest gitarzystką bardzo wszechstronną. Potrafi zaprezentować mocny riff, wściekłą solówkę jak i piękny, liryczny podkład oraz plamy dźwiękowe. Używa gitar w sposób nowatorski ciekawie stosując takie „zabawki” jak e-bow, delaye lub inne przetworzenia sygnału. Jej liczne podróże po krajach Azji i umiłowanie do muzyki wschodu zaowocowały również nauką gry na takich instrumentach jak saz, ud i cumbus, których uwielbia używać na koncertach. Niektórzy z wykonawców, którym towarzyszyła na scenie to: Renata Przemyk, The Dolls, Karolina Skrzyńska, Karpaty Magiczne. Ma na koncie liczne nagrania z zespołem The Dolls, wzięła udział w nagraniu płyty Karpat Magicznych – Enjoy Trees oraz jest współautorką muzyki i ścieżek gitarowych na debiutanckiej płycie Karoliny Skrzyńskiej. Grała w zespołach Miss Understood i Orientalny Punkt G.


W maju 2016 roku wydała solową płytę Guitar Revolta, w której pokazuje nieznane dotąd gitarowe przestrzenie.

 

MARCIN POKORSKI

Krakowski grajek i śpiewak. W wolnych chwilach psycholog. Współpracował z wieloma muzykami i zespołami krakowskiej sceny. Uczestniczył w festiwalach - niejednokrotnie z sukcesami. Nie lubi ograniczać się w kwestii stylu czy instrumentu muzycznego. Introwertyk. Sam Herbie Hancock powiedział o nim "nie kojarzę gościa".


W składzie:
Urszula Stosio - gitary, ud, saz, kalimba, e-bow, klawisze, looper
Marcin Pokorski - skrzypce, głos, kij deszczowy, bongosy, cajon, klawiatura midi, looper

 

| A versatile guitarist accompanied by a multi-instrumentalist from Krakow take the audience on a magical journey into the world of distant cultures and innovative sounds.

 

Duet wystąpi podczas 17. Festiwalu Filmu Niemego:

 IN THE LAND OF THE HEAD HUNTERS reż. Edward S. Curtis 

 czwartek, 1 grudnia 2016, godz. 19.30

| IN THE LAND OF THE HEAD HUNTERS dir. Edward S. Curtis

Thursday, December 1, 2016, 7.30 p.m.

 


Bookmark and Share