kpb

Królestwo (2016)

tytuł oryginalny: Les Saisons / Seasons

reżyseria: Jacques Perrin, Jacques Cluzaud

czas trwania: 97 min.
produkcja: Francja/Niemcy 2015
premiera: 2016-09-16
język: polski
in Polish

Odkryjcie tajemnice puszczy!

Tysiące lat temu Europa pokryta był niekończącym się lasem, którym niepodzielnie rządziły żubry, lisy, wilki, łosie i jelenie. Ich królestwem była rozciągająca się przez cały kontynent prapuszcza, której serce tętniło w Puszczy Białowieskiej, dziś jedynym jej zachowanym fragmencie. W sercu pełnego tajemnic lasu rozgrywa się niesamowita opowieść o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką.

Królestwo zamyka słynny dokumentalno-przyrodniczy cykl Mikrokosmos i Makrokosmos. Tym razem twórcy zapraszają nas do niezwykłego świata prapuszczy, aby oczami jej mieszkańców odkryć przed nami historię natury, naszego kontynentu i człowieka od epoki lodowcowej do czasów współczesnych.

Wyjątkowa, wysokobudżetowa produkcja powstawała przez cztery lata m.in. w polskiej części Puszczy Białowieskiej, a także w Alpach i w Laponii. W filmie zobaczymy wilki, tarpany, woły piżmowe czy renifery, oraz oczywiście żubry, łosie i bociana czarnego. Twórcy Królestwa, podobnie jak w swoich poprzednich filmach, udowodnili, że traktują zwierzęta niczym prawdziwych aktorów i nie wahają się podejść z kamerą niezwykle blisko.

Zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt, fenomenalne obrazy przyrody i wyjątkowa rola Puszczy Białowieskiej, jedynego miejsca, które oddaje charakter lasu w postaci, w jakiej istniał tysiące lat temu - Królestwo to wspaniałe kinowe doświadczenie i niesamowita edukacyjna przygoda!

 

| Jacques Perrin and Jacques Cluzaud return to the lush green forests, when the ice retreated, and the cycle of seasons was established. SEASONS is the awe-inspiring tale of the long shared history that binds humankind and nature.

 

Wcześniej w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2017. Tydzień 5.: Życie jest piękne

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share