kpb

Nie ma mowy!

tytuł oryginalny: Tumbledown

reżyseria: Sean Mewshaw
aktorzy: Rebecca Hall, Jason Sudeikis, Dianna Agron, Blythe Danner, Joe Manganiello, Griffin Dunne

czas trwania: 105 min.
produkcja: USA/Kanada 2015
premiera: 2016-08-05
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Romantyczna komedia o przeciwieństwach, które się przyciągają i o wrażliwości, która potrafi połączyć dwa bieguny, z Jasonem Sudeikisem (Millerowie, Dzień Matki) i Rebeccą Hall (Na zawsze twoja, Transcendencja) w rolach głównych.

Po śmierci męża, słynnego muzyka folkowego, Hannah wciąż żyje jego życiem, próbując pisać biografię ukochanego. W jej prowincjonalnym, bezpiecznym świecie pojawia się Andrew, nowojorski pisarz, zbierający materiały do książki o jej zmarłym mężu. Tych dwoje dzieli wszystko. Czy mimo to uda im się wspólnie napisać biografię muzyka i rozpocząć nowy rozdział ich własnej historii?

Reżyser o filmie: Zawsze myślałem o Nie ma mowy! jako o historii trójkąta miłosnego pomiędzy mężczyzną, kobietą i duchem. W końcu i Hannah, i Andrew kochają Huntera - tyle że każde na swój sposób. Chciałem opowiedzieć, jak dzielenie tej wspólnej pasji może ich zbliżyć. Postanowiłem zaryzykować, przywołując postać zaginionego mężczyzny jedynie poprzez jego głos i muzykę, bez zwyczajowych retrospekcji. Czułem, że dzięki temu publiczność zechce się o nim dowiedzieć czegoś więcej i poczuje pustkę otaczającą Hannę.

Nie ma mowy! wzrusza bez tandety, słucha rytmu serca, a przy tym jest urocze i zabawne. Zdecydowanie warto!
Co Jest Grane 

Film ze świetnym klimatem.

Onet.pl

Atutem tego filmu jest piękna muzyka autorstwa muzyka folkowego Damiena Jurado.

Polityka

 

Film prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 2: Kobieta
i życie

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share