kpb

Neon Demon

tytuł oryginalny: The Neon Demon

reżyseria: Nicolas Winding Refn
aktorzy: Elle Fanning, Keanu Reeves, Christina Hendricks, Jena Malone

czas trwania: 117 min.
produkcja: Dania/USA/Francja 2016
premiera: 2016-07-22
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

MFF w Cannes 2016: konkurs główny, nominacja do Złotej Palmy

​​​​​Jesteś piękna i masz w sobie „to coś”. Przyjechałaś do Los Angeles, neonowego miasta, gdzie w ciągu jednej nocy można zrobić karierę. Poznajesz chłopaka, który jest tobą zafascynowany i dziewczyny, które chcą ci pomóc w drodze do sławy. Dostajesz propozycję pracy, o której inni mogą tylko marzyć. Czy to tylko piękny sen? A może wstęp do koszmaru?

Porównywany do Mulholland Drive Lyncha najnowszy thriller twórcy Drive i Tylko Bóg wybacza, opowiadający o marzeniach, zazdrości i zabójczym pięknie.

Neon Demon to olśniewająco zrealizowany, pulsujący muzyką Cliffa Martineza (Drive) film z Elle Fanning (Somewhere. Między miejscami, Twixt), Abbey Lee (Mad Max: Na drodze gniewu) i Keanu Reevesem (Przez ciemne zwierciadło, Matrix).

Pewnego ranka obudziłem się i zdałem sobie sprawę, że jestem zarówno otoczony, jak i zdominowany przez kobiety. Ku mojemu zdziwieniu poczułem potrzebę nakręcenia horroru o złowrogim pięknie. Nicolas Winding Refn, reżyser

Refn stworzył hipnotyczny thriller o pięknie. Jest tak perwersyjnie elegancki, że trudno mu się oprzeć.
The Upcoming

Jestem oczarowany… Wychodząc z kina miałem na twarzy szeroki uśmiech, byłem naładowany pozytywną energią (…) w sercu tkwiła radość z obejrzenia czegoś absolutnie nieprzewidywalnego. Filmu dzikiego, szalonego, przesadzonego, pięknego.
Kinofilia

 

| When aspiring model Jesse moves to Los Angeles, her youth and vitality are devoured by a group of beauty-obsessed women who will take any means necessary to get what she has.

 

Pokaz w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 8: Tajemnice życia

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share