kpb

Baby Bump

tytuł oryginalny: Baby Bump

reżyseria: Kuba Czekaj
aktorzy: Kacper Olszewski, Agnieszka Podsiadlik, Caryl Swift, Sebastian Łach, Weronika Wachowska

czas trwania: 90 min.
produkcja: Polska 2015
premiera: 2016-06-03
język: polski, angielski
napisy: angielskie, polskie
in Polish and English with English and Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Laureat 3. edycji Biennale College Cinema
Wyróżnienie Jury Queer Lion Award MFF w Wenecji
Wyróżnienie Specjalne Festiwalu Filmowego w Gdyni
Nominacja do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego dla Agnieszki Podsiadlik
Nominacja do Paszportu Polityki dla Kuby Czekaja
OffCamera: Konkurs Polskich Filmów Fabularnych


Przeglądasz czasem album rodzinny? Uśmiechnięta buźka z dzieciństwa w pełnym słońcu, szczęście i sielanka… A pamiętasz też pierwszy plan zgładzenia rodziców? Regularną wojnę z kumplami w szkole, zdziwienie i strach, bo twoje ciało nagle zaczęło się zmieniać i żyć własnym życiem? Tego nie znajdziesz w rodzinnym albumie. Szalona historia Mickiego Housa skutecznie przypomni ci jak to naprawdę było być dzieckiem. Każdy to przeżył i ma swoje za uszami.

Baby Bump to nagrodzony na festiwalu w Wenecji najmocniejszy polski debiut ostatnich lat. Zdaniem amerykańskiej krytyki niesamowite połączenie wyobraźni Davida Lyncha i Walta Disneya. Przekraczający granice kina niezwykły filmowy komiks. Dziki, punkowy, niepoprawny!

Chciałem stworzyć filmowy komiks o dorastaniu. Główny bohater ma 11 lat i jego ciało właśnie zaczyna się zmieniać. Nie chce być zauważany ani ignorowany. Nie wie, co się z nim dzieje. Zupełnie odrzuca fakt, że przemiana już się rozpoczęła i nie ma już powrotu do poprzedniego świata. Nie radzi sobie w relacjach z rówieśnikami i w tej do tej pory najważniejszej - z własną matką. Ucieka w świat swoich fantazji - okrutną baśń. Tam wszystko urasta do rangi spraw ostatecznych. Baby Bump to portret dziecka uwięzionego w dorastaniu. Momentami straszny, groteskowy, okrutny i dosadny. Nieliczni przyznają to na głos, ale dorastanie tak naprawdę nie jest dla dzieci. Baby Bump też nie. Kuba Czekaj, reżyser i scenarzystaObjawienie indywidualności reżyserskiej, pełnej wigoru, fantazji i humoru. Może najbardziej wyrazistej od lat. Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

Poszukiwanie nowego języka kina, gejzer energii i wyobraźni. Barbara Hollender, Rzeczpospolita

Takiej wyobraźni i takiego szaleństwa audiowizualnego dawno nie widzieliśmy w polskim kinie. Ewa Szponar, OnetFilm

Strona oficjalna: babybumpthemovie.com .
Fanpage filmu na Facebooku: www.facebook.com/BabyBumpTheMovie .


| 11-year-old Mickey House is no longer a child. But who is he…? He has no clue. He has no friends. His mom is an enigma to him. He hates what’s happening to his body. Reality and imagination blend together in a toxic mix. Events escalate at home and at school, everything becomes the extreme. Mickey has to find the strength within him to put a stop to what’s inevitable. Where will his encounter with his own maturing body take him? Growing up… not for kids.

 

Pokazy w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 6.: Młode życie

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share