kpb

Suntan

tytuł oryginalny: Suntan

reżyseria: Argyris Papadimitropoulos
aktorzy: Makis Papadimitriou, Elli Tringou, Dimi Hart, hara Kotsali, Milou Van Groesen

czas trwania: 104 min.
produkcja: Grecja/Niemcy 2016

info: Netia Off Camera 2016

Grecki reżyser Argyris Papadimitropoulos określa trafnie swój film jako „inicjacyjną historię o mężczyźnie w średnim wieku”. Czterdziestoletni lekarz Kostis przyjeżdża na wyspę i nieudolnie próbuje wpisać się w powolne pozasezonowe życie lokalnej społeczności, utrzymującej się głównie z turystyki.

Samotny i znudzony bohater nie spodziewa się, że jego sytuacja radykalnie odmieni się w lecie. To wówczas poznaje młodą oraz atrakcyjną Annę i grupę jej szalonych znajomych, spędzających tu wakacje. Pod ich wpływem beznadziejnie zadurzony w dziewczynie mężczyzna rzuca się w wir imprez, a dnie spędza wraz z nowymi „przyjaciółmi” na plaży nudystów, za wszelką cenę starając się dotrzymać im kroku. Coraz bardziej zaniedbuje przy tym swoje obowiązki i usilnie stara się doświadczyć „drugiej młodości”.

Reżyser nie krytykuje postawy swojego bohatera, który zdecydowanie zaburza normy kulturowe związane z dorosłością. Pokazuje jednak szereg brutalnych sankcji i konsekwencji wynikających z zakłócenia ładu społecznego, przypominając, że kryzys wieku średniego i wyrastające z niego działania z reguły pociągają za sobą spore koszty.

KUP BILET: TUTAJ.


Pokaz w ramach: Netia Off Camera 2016.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share