kpb

Steve McQueen: The Man and Le Mans

tytuł oryginalny: Steve McQueen: The Man and Le Mans

reżyseria: Gabriel Clarke, John McKenna
aktorzy: Steve McQueen, John Sturges, Lee H. Katzin , Chad McQueen

czas trwania: 102 min.
produkcja: USA/Wielka Brytania 2015

info: Netia Off Camera 2016

Steve McQueen to bez wątpienia jeden z najważniejszych aktorów w historii kina. Ze świecą można by szukać kogoś równie niepokornego, a zarazem charyzmatycznego. Postrach reżyserów oraz producentów, obiekt westchnień tysięcy kobiet. Jego kreacje w Wielkiej ucieczce, Bullicie czy Ucieczce gangstera wpisały się na stałe do kanonu kinematografii. Prawdziwą pasją aktora były jednak szybkie samochody i podnoszące poziom adrenaliny wyścigi. A wielkim marzeniem - nakręcenie na ten temat filmu.

Wydawało się, że to typ człowieka, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Jednakże trudny charakter Amerykanina, jak i szereg niefortunnych zbiegów okoliczności co rusz stawały na przeszkodzie, wstrzymując realizację. Praca nad tym projektem stała się dla McQueena rodzajem obsesji, od której nie potrafił się uwolnić.

Dokument Gabriela Clarke’a i Johna McKenna wykorzystuje niepublikowane wcześniej materiały archiwalne, łącząc je z wywiadami i nagraniami dźwiękowymi. Całość układa się w fascynujący portret człowiek owładniętego pasją, gotowego zaryzykować niemal wszystko, byle tylko osiągnąć swój cel.

KUP BILET: TUTAJ.


Pokaz w ramach: Netia Off Camera 2016.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share