kpb

Florencja i Galeria Uffizi (2D)

tytuł oryginalny: Firenze e gli Uffizi (2D)

reżyseria: Luca Viotto

czas trwania: 95 min.
produkcja: Włochy 2015
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Zapierająca dech w piersiach, multimedialna podróż do Florencji - perły Toskanii i kolebki renesansu - oraz świata sztuki. Najwyższej klasy zabytki oraz arcydzieła ze zbiorów Galerii Uffizi zostały przedstawione za pośrednictwem najnowszych technologii, gwarantujących jedyne w swoim rodzaju doświadczenie kinowe.

Florencja - stolica skąpanej w słońcu Toskanii, jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miast Europy. Spacer jego ulicami przypomina wizytę w muzeum pod gołym niebem. Twórcy filmu Florencja i Galeria Uffizi dołożyli wszelkich starań, by za pomocą najnowszej technologii - 3D i ultra HD, a także zdjęć lotniczych - nie tylko wiernie odwzorować unikatowe doświadczenie bezpośredniego obcowania ze sztuką i architekturą, lecz także je pogłębić i wzbogacić.

Trasa wiedzie przez takie miejsca, jak Kaplica Brancaccich, Muzeum Narodowe Bargello, Pałac Medyceuszy, Katedra Santa Maria del Fiore, Pałac Vecchio, Galeria Akademii, Most Złotników, Piazza della Signoria oraz wąskie i malownicze uliczki historycznego centrum Florencji.

Kluczową częścią filmu jest wkroczenie w przestrzenie Galerii Uffizi. Na progu przywita widzów profesor Antonio Natali, dyrektor muzeum do 2015 roku, który przybliży kilka dzieł sztuki, m.in. znakomite Doni Tondo (Święta Rodzina z małym św. Janem) Michała Anioła czy Zwiastowanie Leonarda da Vinci. Prawdziwą rewelacją jest pokazanie procesu renowacji wczesnego obrazu geniusza renesansu, Pokłonu Trzech Króli – dzieła o niezwykłej wymowie i historii, którego wieloletnia restauracja zakończyła się w tym roku. Widzowie filmu będą więc jednymi z pierwszych, którzy będą mieli okazję obejrzeć je w pełnej krasie. Przewodnikiem po muzeum został sam Wawrzyniec Medyceusz, zwany Wspaniałym (grany przez Simona Merrellsa) – władca Florencji, poeta, a przede wszystkim mecenas takich artystów, jak Sandro Botticelli, Michał Anioł i Leonardo da Vinci.

Wśród ponad 150 zaprezentowanych na ekranie z najwyższą pieczołowitością dzieł sztuki znalazły się arcydzieła takich artystów, jak Raffaello, Tycjan, Piero della Francesca, Donatello czy Caravaggio. Dodatkowo, 27 spośród nich (m.in. Wiosna i Narodziny Wenus Sandro Botticellego oraz Głowa Meduzy Caravaggia) przedstawiono w postaci trójwymiarowej.

Nad filmem pracował 42-osobowy międzynarodowy zespół profesjonalistów, zaś nadzór naukowy sprawował Arturo Galansino, znawca renesansu, kurator Royal Academy w Londynie i nowo mianowany dyrektor Fundacji Strozzi we Florencji. Florencja i Galeria Uffizi znalazł się na pierwszym miejscu włoskiego box office w pierwszych dwóch dniach po premierze, zyskując uznanie widowni i krytyków.


Pokazy filmu w języku angielskim z polskimi napisami.

Film wyświetlany w formatach 2D i
3D.


Pokazy specjalne:
// 25 i 26 kwietnia 2016, godz. 19.00
// 9 i 10 maja 2016, godz. 19.00
// 13 maja 2016, godz. 22.45
(pokaz z okazji Nocy Muzeów w Krakowie)
// 28 maja 2016, godz. 20.45
// 29 i 30 czerwca 2016, godz. 19.00


ZWIASTUN:

Bookmark and Share