kpb

Oscar Shorts 2016: fabuły

tytuł oryginalny: Oscar Shorts 2016: Live Action Shorts

reżyseria: varia

czas trwania: 103 min.

wtorek, 23 lutego 2016, godz. 19.30
OSCAR SHORTS 2016: fabuły
(całkowity czas trwania: 103')

AVE MARIA | AVE MARIA
reż. Basil Khalil, Palestyna/Francja/Niemcy 2015, 15’

Brawurowa komedia. Zakonnice z klasztoru Sióstr Miłosierdzia usytuowanego pośród dzikiego krajobrazu na Zachodnim Brzegu Jordanu działają wedle codziennej rutyny, na którą składają się cisza i modlitwa. Ich spokój zostaje zakłócony, gdy do klasztornych drzwi puka żydowska rodzina szukająca pomocy po tym, jak rozbiła się samochodem o ścianę klasztoru.

SHOK | SHOK
reż. Jamie Donoughue, Kosowo/Wielka Brytania 2015, 21’

Pogrążone w wojnie Kosowo, 1988 rok. Petrit i Oki są najlepszymi przyjaciółmi. Pewnego dnia ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, a decyzje, które podejmą, wpłyną nie tylko na życie chłopców, ale również na los ich rodzin. Pierwsza w historii Kosowa nominacja do Oscara.

WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE | ALLES WIRD GUT
reż. Patrick Vollrath, Niemcy/Austria 2015, 30’
Michael przyjeżdża do byłej żony, by odebrać od niej Leę, ich ośmioletnią córkę. Wydaje się, że wszystko przebiegnie tak, jak co drugi weekend, gdy dziewczynka widzi się z ojcem. Po pewnym czasie Lea zaczyna czuć jednak, że coś jest nie w porządku. Pełna emocji opowieść, którą Michael Haneke nazwał poruszającą i urzekającą od pierwszej do ostatniej sekundy.

JĄKAŁA | STUTTERER
reż. Benjamin Cleary, Wielka Brytania/Irlandia 2015, 12’

Greenwood jest uroczym i zabawnym chłopakiem, który od pół roku koresponduje w sieci z piękną i inteligentną Ellie. Pewnego dnia dziewczyna oznajmia, że będzie w Londynie i proponuje mu spotkanie na żywo. Greenwood marzy o tym, żeby zobaczyć się z Ellie. Nie powiedział jej jednak, że na przeszkodzie ich idealnej randki może stanąć jego… jąkanie się.

DAY ONE
| DAY ONE
reż. Henry Hughes, USA 2015, 25’

Film na podstawie prawdziwych wydarzeń. Feda, świeżo po rozwodzie, dołącza do armii USA jako tłumaczka. Pierwszego dnia pobytu w Afganistanie jej oddział przeszukuje dom człowieka konstruującego bomby. Kiedy jego żona zaczyna rodzić, tłumaczka musi się podjąć zadania wykraczającego poza jej obowiązki i odebrać skomplikowany poród.

Pokaz w ramach Oscar Shorts 2016.


AVE MARIA - zwiastun:
DAY ONE - zwiastun:
WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE - zwiastun:
SHOK - zwiastun:
JĄKAŁA - zwiastun:

Bookmark and Share