kpb

Oscar Shorts 2016: animacje

tytuł oryginalny: Oscar Shorts 2016: Animated Shorts

reżyseria: varia

czas trwania: 86 min.

poniedziałek, 22 lutego 2016, godz. 19.30
OSCAR SHORTS 2016: animacje
(całkowity czas trwania: 86')

SANJAY’S SUPER TEAM | SANJAY’S SUPER TEAM
reż. Sanjay Patel, USA 2015, 7’

Zachwycająca produkcja słynnego studia Pixar. Sanjay uwielbia amerykańskie animacje i komiksy, co nie podoba się jego ojcu, który chciałby wychować go w tradycyjnej, hinduskiej kulturze. Dzięki swojej niesamowitej wyobraźni chłopiec może przeżywać niesamowite przygody, o których nigdy nie marzył. Być może jego wyobraźnia pomoże mu także znaleźć porozumienie z ojcem.

ŚWIAT JUTRA | WORLD OF TOMORROW
reż. Don Hertzfeldt, USA 2015, 17’
Emily oraz jej klon wyruszają w fascynującą podróż do przyszłości. Zachwycająca animacja Dona Hertzfeldta, niezależnego twórcy filmowego, animatora i pisarza, którego dzieła zdobyły ponad 200 nagród na festiwalach filmowych na całym świecie. Jest jedynym animatorem, którego filmy zdobyły dwukrotnie Główną Nagrodę Jury na festiwalu Sundance.

NIEDŹWIEDZIA OPOWIEŚĆ | BEAR STORY
reż. Gabriel Osorio, Chile 2014, 10’

Każdego ranka Niedźwiedź pieczołowicie przygotowuje mechaniczny teatrzyk, by sprawnie działał. Gdy tylko dociera z nim na odpowiednią ulicę, sygnalizuje swoje przybycie dzwonkiem. To znak, że chętni przechodnie mogą podejść, zanurzyć się na chwilę w świecie włożonym do małej skrzynki i poznać tytułową niedźwiedzią opowieść.

NIE MOŻEMY ŻYĆ BEZ KOSMOSU | WE CAN’T LIVE WITHOUT COSMOS
reż. Konstantin Bronzit, Rosja 2014, 16’

Dwaj kosmonauci znają się i przyjaźnią od dziecka. Przez kolejne etapy swojej wytrwałej edukacji dążą do wspólnego celu, jakim jest wyruszenie rakietą na orbitę. Marzenie w końcu się spełnia, lecz nieoczekiwany wypadek rozdziela przyjaciół na zawsze. Opowiedziana z dyskretnym humorem opowieść o marzeniach i niełatwej drodze do ich realizacji.

IF I WAS GOD... | IF I WAS GOD...
reż. Cordell Barker, Kanada 2014, 8’
12-letniemu uczniowi szkoły podstawowej na lekcji biologii nagle wpada szalona myśl: co by było, gdyby nagle zdobył taką moc, jaką ma Bóg? Jak by ją wykorzystał? Możliwości jest nieskończenie wiele. Mógłby stworzyć potwora, który nastraszyłby dokuczających mu kolegów, albo sprawić, że zauważy go Lily, miłość jego krótkiego życia.

THE SHORT STORY OF A FOX AND A MOUSE
| THE SHORT STORY OF A FOX AND A MOUSE
reż. Camille Chaix, Hugo Jean, Juliette Jourdan, Marie Pillier, Kevin Roger, Francja 2015, 4’
Samotny lis poluje na mysz. Ich relacja jednak się zmieni, gdy do polowania wkroczą dwie sowy.

THE LONELIEST STOPLIGHT | THE LONELIEST STOPLIGHT
reż. Bill Plympton, USA 2015, 6’
Żywot zaniedbanego sygnalizatora.

CATCH IT | CATCH IT
reż. Sarah Menzies, USA/France 2015, 10’
Lea Brassys dorastała, surfując w ciepłych wodach południowej Francji. Jej wędrowny tryb życia zagnał ją jednak na lodowate, surowe północne wybrzeże Norwegii.

PROLOG | PROLOGUE
reż. Richard Williams, Wielka Brytania 2015, 6’

Mała dziewczynka jest świadkiem zaciętej walki między Spartanami a Ateńczykami. Najnowsza, zachwycająca wizualnie animacja nagrodzonego Oscarem Richarda Williamsa.

Pokaz w ramach Oscar Shorts 2016.


SANJAY'S SUPER TEAM - klip:
NIE MOŻEMY ŻYĆ BEZ KOSMOSU - zwiastun:
ŚWIAT JUTRA - zwiastun:
NIEDŹWIEDZIA OPOWIEŚĆ - zwiastun:
PROLOG - zwiastun:

Bookmark and Share