kpb

Mały Książę

tytuł oryginalny: Le Petit Prince

reżyseria: Mark Osborne

czas trwania: 108 min.
produkcja: Francja 2015

info: Kino samochodowe Rozrywka

Nominowany do Oscara Mark Osborne (Kung Fu Panda) przedstawia wysokobudżetową ekranizację jednej z najukochańszych książek wszech czasów - Małego Księcia Antoine’a de Saint-Exupéry’ego - arcydzieła, które na całym świecie sprzedało się w nakładzie blisko 150 milionów egzemplarzy i zostało przetłumaczone na ponad 250 języków!

Najnowszy film reżysera przeboju Kung Fu Panda, wspieranego przez światową ekstraklasę specjalistów od animacji (wśród nich m.in. współtwórcy Shreka, Zaplątanych, Epoki lodowcowej, Iniemamocnych i Wall-E) - nowatorsko łączy najnowocześniejsze techniki animacji komputerowej z tradycyjną animacją poklatkową.

Efektem tego jest niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada - Lotnika i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie. Wygląd postaci z filmu - Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, które po raz pierwszy ożyją w kinowej animacji, oparty jest na oryginalnych rysunkach samego Antoine’a de Saint Exupéry’ego. 

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Lotnik. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel - Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

Wierzę, że ta książka ma cudowny wpływ na nasz świat. Opowiada o tym, co ponadczasowe i uniwersalne - o miłości i przyjaźni. Szansa realizacji Małego Księcia była rodzajem fantastycznej przygody rodem ze snów. To nie tylko projekt, który ekscytował mnie swoim potencjałem kreatywnym, ale też szansa na stworzenie filmu na skalę, o jakiej jeszcze nie słyszano, szczególnie w animacji. Zrobienie Małego Księcia to dla mnie magiczna rzecz. Mark Osborne, reżyser.


Światowa klasa! Jedna z najlepszych animacji tego roku. Oszałamiająco piękna, poruszająca i czarująca.
Indiewire

Urokliwa i wzruszająca baśń filmowa, która wydaje się animacją spełnioną. Zrobioną delikatną wrażliwą ręką, mądrą, ambitną od strony realizacyjnej i angażującą merytoryczną zawartością.
Onet.pl

Mały Książę idealnie oddaje nie tylko charakter książki, ale również tę aurę niesamowitości, która w zbiorowym przeświadczeniu unosi się nad dziełem Saint-Exupery’ego. Film.org.pl

Jest po prostu znakomita! The Hollywood Reporter

Arcydzieło o niezwykłej wizualności. WP.pl

To cudnej urody produkcja, która z konfrontacji z oryginałem wychodzi obronną ręką. Guardian


Pokaz w kinie samochodowym Rozrywka.

Wcześniej w ramach Literackich Baranków Dzieciom.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share