kpb

Wojna na deski

tytuł oryginalny: Bouwdorp

reżyseria: Margien Rogaar
aktorzy: Kees Nieuwerf, Julian Ras, Bart Reuten, Nijs Vermin, Yuri van Dam, Tijn Ras

czas trwania: 87 min.
produkcja: Holandia 2014

Zbliża się coroczny letni konkurs na wybudowanie najwyższej drewnianej konstrukcji. Ziggy i Bas, nierozłączni przyjaciele, są pewni zwycięstwa. Jednak tuż przed wakacjami coś zaczyna się psuć. W przyjaźń chłopców wdziera się rywalizacja. Po wakacjach każdy z nich pójdzie do innej szkoły. Jeden z nich jest przecież prymusem, drugi radzi sobie gorzej z nauką i oczekiwaniami dorosłych. Początkowe nieporozumienia przeradzają się w wojnę na deski, czyli walkę o wybudowanie najwyższej wieży, kiedyś symbolu ich przyjaźni. Ale wciąż jest szansa na to, by Ziggy i Bas zrozumieli, że wygrana to nie wszystko i że dużo ważniejsza jest przyjaźń.

Wojna na deski to jeden z hitów festiwali filmowych dla dzieci i młodzieży w 2014 roku (Buster, Kristiansand, Lucas, Cinekid). To historia o tym, jak łatwo czasem zatracić się w rywalizacji i zaryzykować dla niej przyjaźń. Szczególnie gdy ma się 12 lat.

Margien Rogaar (ur. 1977) – holenderska reżyserka i autorka scenariuszy. Ukończyła Holenderską Szkołę Filmową. Jest twórcą takich filmów jak Maybe Sweden, Bon Voyage czy About Fish and Revolution, które brało udział w konkursie Warszawskiego Festiwalu Filmowego w 2009 roku.

(dla dzieci w wieku: 8+)

(także: 2. Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2015)


FRAGMENT filmu (z angielskimi napisami):

Bookmark and Share