kpb

Mamo, kocham cię

tytuł oryginalny: Mammu, es tevi mīlu

reżyseria: Jānis Nords
aktorzy: Kristofers Konovalovs, Vita Varpina, Matiss Livcans, Indra Brike

czas trwania: 82 min.
produkcja: Łotwa 2013

info: 2. Festiwal Filmowy Kino Dzieci

MFF w Berlinie: Kryształowy Niedźwiedź - najlepszy film pełnometrażowy
Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Zlinie: Grand Prix

12-letni Raimonds mieszka w Rydze z mamą, która bardzo dużo pracuje i zbyt mało czasu poświęca synowi. Ciągłą nieobecność matki chłopiec wypełnia, włócząc się po mieście ze swoim najlepszym przyjacielem Peterisem. Pewnego dnia próbując zatuszować złe wiadomości ze szkoły, wpada w spiralę kłamstw, którą trudno będzie mu zatrzymać. Sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli. Film opowiedziany z punktu widzenia zamkniętego w sobie chłopca daje wgląd w jego emocje, pokazuje świat z perspektywy dojrzewającego bohatera, jego problemów i obaw.

Mamo, kocham cię – zdobywca Grand Prix w sekcji Generarion Kplus na Berlinale i nagrody dla najlepszego filmu na festiwalu filmowym dla dzieci i młodzieży w Zlinie – to historia o tym, jak trudno odbudować więź między rodzicem i dzieckiem oraz o opowieść o uzdrawiającej mocy prawdy.

Jānis Noras (ur. 1983) – łotewski reżyser i autor scenariuszy. Znany z produkcji takich jak: Amatieris, Freedomday, Au Renoir Monkeys. Uznanie zdobył dzięki filmowi Mamo, kocham cię, za który został nagrodzony Kryształowym Niedźwiedziem w kategorii najlepszy film pełnometrażowy na Berlinale.

(dla dzieci w wieku:10+)

(także: 2. Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2015)


ZWIASTUN (z angielskimi napisami):

Bookmark and Share