kpb

Igrzyska śmierci (2): W pierścieniu ognia

tytuł oryginalny: The Hunger Games: Catching Fire

reżyseria: Francis Lawrence
aktorzy: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Lenny Kravitz, Stanley Tucci, Philip Seymour Hoffman, Donald Sutherland

czas trwania: 146 min.
produkcja: USA 2013

info: Letnie Tanie Kinobranie

Kontynuacja wydarzeń z pierwszej części Igrzysk śmierci.

Do zjawiskowej obsady (młode gwiazdy Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson i Liam Hemsworth) dołączył zdobywca Oscara Philip Seymour Hoffman.

Po zwycięstwie w 74. igrzyskach, siedemnastoletnia Katniss Everdeen oraz Peeta Mellark, którzy zuchwale złamali reguły rozgrywki, wracają do Dystryktu 12 w glorii zwycięzców. Wkrótce zmuszeni zostają do odbycia „Podróży zwycięstwa” po wszystkich dystryktach. Dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich niebywały wyczyn. Są świadkami narastającego buntu przeciw bezwzględnej władzy. Prezydent Snow przystępuje do organizacji jubileuszowych, 75. Igrzysk, w których dawni zwycięzcy będą musieli stanąć przeciw sobie...

W pierścieniu ognia to druga część bestsellerowej trylogii autorstwa Suzanne Collins, która stała się jednym z największych wydawniczych fenomenów ostatnich lat.

Jennifer Lawrence o bohaterce filmu: W pierwszym filmie Katniss była pełna wahań. Jej głównym celem było ocalenie rodziny, ale tym razem na jej ramionach spoczywa o wiele większy ciężar. Czuje coraz większą odpowiedzialność za tych wszystkich ludzi, którzy wiążą z nią swe nadzieje. Traumatyczne doświadczenia mocno wpływają na osobowość Katniss. Staje się bardzo czujna i ostrożna. Zarówno wobec tych, którzy ją pilnie obserwują i chcą kontrolować, jak i w stosunku do tych, którzy są od niej zależni. Czuje, że będzie zmuszona do wyboru pomiędzy swoją rodziną a walką w imieniu tych, którzy w nią wierzą.


Kiedy na ekranie pojawiają się napisy końcowe, ma się ochotę przesiedzieć w fotelu kolejny rok, żeby być na miejscu, gdy historia Katniss i Peety zacznie toczyć się dalej.
Wirtualna Polska

2,5 godziny szybkiej akcji i fabuła lepsza, niż moglibyście przypuszczać. Na najnowszy film Francisa Lawrence'a naprawdę warto wybrać się do kina. Newsweek

Strzała Katniss znowu strzeliła w sam środek tarczy. Stopklatka


| Jennifer Lawrence returns as Katniss Everdeen in this thrilling second adventure from The Hunger Games saga. Against all odds, Katniss and fellow tribute, Peeta, have returned home after surviving the games. Winning means they must turn around, leaving their loved ones behind, and embark on a Victory Tour through the districts. Along the way, Katniss senses a rebellion simmering – one that she and Peeta may have sparked. At the end of the Victory Tour, President Snow announces a deadly 75th Hunger Games (Quarter Quell) that could change Panem forever.


Pokaz w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2015,
tydzień 5: Światło i mrok.ZWIASTUN:

Bookmark and Share