kpb

Idol

tytuł oryginalny: Danny Collins

reżyseria: Dan Fogelman
aktorzy: Al Pacino, Annette Bening, Christopher Plummer, Bobby Cannavale, Jennifer Garner

czas trwania: 106 min.
produkcja: USA 2015
premiera: 2015-07-03
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Złote Globy 2016 - nominacja: najlepszy aktor w komedii lub musicalu - Al Pacino

Gwiazdorska obsada w pełnej energii i podnoszącej na duchu komedii uznanego scenarzysty, twórcy takich przebojów, jak Kocha, lubi, szanuje i Zaplątani.

W tytułowej roli nagrodzony Oscarem Al Pacino (Zapach kobiety, Manglehorn), któremu na ekranie towarzyszą czterokrotnie nominowana do Oscara Annette Bening (American Beauty, Wszystko w porządku), laureat Oscara Christopher Plummer (Debiutanci), Bobby Cannavale (Blue Jasmine), Jennifer Garner (Witaj w klubie).

Danny Collins złote lata kariery ma już za sobą. Teraz tylko odcina kupony od swej piosenkarskiej sławy. Wciąż żyje szybko, nie stroni od używek i zadaje się z młodymi kobietami. Gdy odkrywa list napisany do niego 40 lat temu przez samego Johna Lennona, postanawia dać sobie jeszcze jedną szansę. Rzuca scenę, młodą kochankę i większość używek, by zaszyć się w małym hotelu i zacząć pisać nowe piosenki. Choć okaże się to trudniejsze niż myślał, uświadamia sobie, że jeszcze nie jest za późno, by zejść na ziemię i spróbować zrealizować młodzieńcze marzenia, poznać kobietę swego życia, a przede wszystkim odszukać nigdy nie widzianego dorosłego syna.

Film inspirowany prawdziwą historią.

Al Pacino o filmie: To bardzo słodka, ale jednocześnie gorzka opowieść, historia człowieka, który dostał od życia kopa, ale się nie poddał.


| Inspired by a true story, Al Pacino stars as aging 1970s rocker Danny Collins, who can’t give up his hard-living ways. But when his manager (Christopher Plummer) uncovers a 40 year-old undelivered letter written to him by John Lennon, he decides to change course and embarks on a heartfelt journey to rediscover his family, find true love and begin a second act.


Pokaz w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2016,
tydzień 3: Miłość rządzi światem.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share