kpb

Antarktyda: rok na lodzie

tytuł oryginalny: Antarctica: A Year on Ice

reżyseria: Anthony Powell

czas trwania: 91 min.
produkcja: Nowa Zelandia 2013
premiera: 2015-04-17

info: Letnie Tanie Kinobranie

Oszałamiający wizualnie zapis tego co dzieje się na Antarktydzie, najmroźniejszym miejscu na Ziemi podczas całego roku. Do tej pory nie udało się to żadnej ekipie filmowej na świecie.

Miejsce, które przez długie miesiące jest odcięte od reszty świata, skute przeraźliwym zimnem i ogarnięte niekończącą się ciemnością. Niezwykła filmowa historia opowiedziana z punktu widzenia osób, które pracują tam na co dzień, utrzymując bazy w tym najbardziej surowym zakątku na naszej planecie.

Filmowcy zwykle kręcą tam zdjęcia jedynie podczas krótkiego okresu letniego. Ten dokument powstawał na przestrzeni 15 lat, włączając w to 9 zimowych okresów. Dzięki temu widzowie mogą odkryć na nowo ten fascynujący kontynent.


Olśniewający” New York Times
„Zapierający dech w piersiach” Huffington Post
„Fascynujący” Los Angeles Times 
„Niezwykły. Odkrywa nasze postrzeganie natury na nowo” The New Zealand Herald
„Po to właśnie wymyślono kamery” Film Fanatic


| Antarctica: A Year On Ice is a visually stunning journey to the end of the world with the hardy and devoted people who live there year-round. Using specially modified cameras and spectacular time-lapse photography, filmmaker Anthony Powell captures the splendor of the region like no film before. Antarctica: A Year On Ice gives testament to the planet’s natural wonders, humanity’s thirst for adventure, and the emotional extremes that accompany a year within the last pristine wilderness on the planet.


Pokaz w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2015,
tydzień 9: Daleko i blisko.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share