kpb

Afrykańskie wizje przyszłości - blok krótkich filmów

reżyseria: varia

czas trwania: 113 min.

info: AfryKamera 2015

Siedem afrykańskich krótkich metraży o tematyce fantastycznej. Motywy science fiction, historie o duchach, inspirujące marzenia o lepszej przyszłości. Zestaw pokazuje jak wielki skok cywilizacyjny ma miejsce w Afryce w zakresie nowych technologii i możliwości tworzenia światowej klasy efektów specjalnych. Opowieści śmieszne jak i straszne, przewrotne, ale też przejmujące. To znakomita propozycja dla każdego.


RIOT GAMES. LEAGUE OF LEGENDS MUSIC: KLĄTWA SMUTNEJ MUMII
| RIOT GAMES. LEAGUE OF LEGENDS MUSIC: THE CURSE OF THE SAD MUMMY
reż. Ree Treeweek, RPA 2015, 4'

Magiczny, animowany komputerowo, krótki wideoklip o Amumu, samotnej mumii, która nie radzi sobie z własnymi emocjami.

KRWAWY, NIE RÓŻOWY | BLOODY NOT PINK
reż. Perrin Faerch, RPA 2014, 12'

Samotny seryjny morderca poszukujący drugiej połówki wybiera się na randkę w ciemno. Spotkanie okazuje się dla niego wielkim zaskoczeniem.

HAPPY EARTH CO. | HAPPY EARTH CO.
reż. Hylton Jandrell, RPA 2014, 12'

Happy Earth Co. to dystopijna opowieść o korporacyjnym zniewoleniu 'wolnego świata' w niedalekiej przyszłości. John mieszka w samym sercu pokrytego smogiem megamiasta, jest sprzedawcą w Happy Earth Co. Firma wypuszcza na rynek nowy produkt - “Ecstatic 1000” - urządzenie gwarantujące szczęście każdemu użytkownikowi.

BIAŁY CUKIER | SUKKAR ABYAD
reż. Ahmed Khaled, Egipt 2014, 13'
2015: MFF w Cannes - Short Film Corner
2014: MFF Dubaj
Czy rzeczywistość istnieje naprawdę? Czy wszyscy tkwią gdzieś między światami? Biały cukier to film o świecie między jawą a snem. O codziennych lękach, ucieczce przed zasadami i pragnieniach podświadomości.

MARGELLE | MARGELLE
reż. Omar Mouldouira, Francja/Maroko 2014, 28'

2014: MFF Afryki, Azji i Ameryki Południowej w Mediolanie - Nagroda Specjalna, MFF Afrykańskich Vues d'Afrique, MFF Afrykańskich w Besançon - Nagroda Jury, Short Screens w Brukseli - Nagroda Publiczności
2013: MFF Cinemana w Tangier - Nagroda Główna
W marokańskim mieście Be-jâad, gdzie rządzą mity i legendy, 7-letni Karum zmaga się z dziecięcym lękiem i pragnieniem stania się mężczyzną.

JONASZ | JONAH
reż. Kibwe Tavares, Tanzania/Wielka Brytania 2013, 18'

2013: MFF Sundance
Alegoryczna opowieść nawiązująca do biblijnego Jonasza. Mbwana spędzaja bezczynne dni na plażach Zanzibaru, marząc o przyszłości. Sen zamienia się w rzeczywistość i powoduje, że jego małe miasteczko staje się turystyczną oazą. Czy jednak marzenia nie zamienią się w koszmar?

TAXIING | TAXIING
reż. Alan Shelley, RPA 2014, 24’

Film inspirowany stylistyką mockumentary, pokazuje dziki świat południowoafrykańskich kierowców taksówek. Wśród opowieści o szalonej kulturze jazdy po mieście, pojawia się jednak inspirująca historia taksówkarza, który marzy o lepszej przyszłości i – dosłownie – pragnie wzbić się w przestworza.

Pokaz w ramach: AfryKamera 2015.

Bookmark and Share