kpb

Druga szansa

tytuł oryginalny: En chance til / A Second Chance

reżyseria: Susanne Bier
aktorzy: Nikolaj Coster-Waldau, Maria Bonnevie, Ulrich Thomsen, Nikolaj Lie Kaas, Lykke May Andersen

czas trwania: 104 min.
produkcja: Dania 2014
premiera: 2015-02-27

info: Letnie Tanie Kinobranie

Film Susanne Bier, laureatki Oscara za film W lepszym świecie i Europejskiej Nagrody Filmowej za Wesele w Sorento.

Andreas (Nikolaj Coster-Waldau) jest detektywem, prowadzi poukładane życie - ma dobrą pracę, dom z widokiem na morze, piękną żonę Annę (Maria Bonnevie), a niedawno urodził mu się syn. Pewnego dnia wraz z partnerem Simonem (Ulrich Thomsen) zostaje wezwany do patologicznej rodziny. Ta interwencja wywróci jego życie do góry nogami. Andreas zostanie postawiony przed dylematami, których nie mógł przewidzieć.

Mroczny thriller policyjny, a jednocześnie film psychologiczny z udziałem Nikolaja Costera-Waldaua (Gra o tron, Łowcy głów, Niepamięć), Ulricha Thomsena (Festen, Jabłka Adama, Cisza) i Marii Bonnevie (Księga Diny, Wygnanie).

Susanne Bier o filmie: Druga szansa to intensywny dramat opowiadający o ludziach, którzy muszą stawić czoła wydarzeniom, których za nic nie są w stanie kontrolować; o tym, że wcale nie jesteśmy tak odporni na niektóre wydarzenia, jak nam się wydaje i w końcu o tym, do czego mogą doprowadzić sekrety skrywane przez naszych najbliższych. Razem ze scenarzystą filmu chcieliśmy sprawdzić jakie są moralne fundamenty naszego społeczeństwa. Główny bohater filmu - Andreas - kieruje się dobrymi intencjami, ale jego czyny są moralnie odrażające. Pomimo, że widz rozumie, co stoi za jego decyzjami, to musi zmierzyć się ze skutkami przekroczenia pewnych granic przez głównego bohatera”.

Nikolaj Coster-Waldau o filmie: „Powód dla którego desperacko chciałem zagrać Andreasa był bardzo prosty: niesamowity scenariusz. Gdy przeczytałem tekst sam zacząłem się zastanawiać nad przyjętymi przeze mnie wartościami. Poza tym fakt, że film miał być wyreżyserowany przez Susanne Bier spowodował, że poczułem się jakbym wygrał na loterii. Susanne jest świetną reżyserką. Bardzo pomogła mi zbliżyć się do granej przeze mnie postaci. To było bardzo wyczerpujące, ale i nieprawdopodobnie satysfakcjonujące”.

Pokaz w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2015,
tydzień 1: Północ i Południe.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share