kpb

Za jakie grzechy, dobry Boże?

tytuł oryginalny: Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu? / Serial (Bad) Weddings

reżyseria: Philippe de Chauveron
aktorzy: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan, Medi Sadoun, Medi Sadoun, Noom Diawara

czas trwania: 97 min.
produkcja: Francja 2014
premiera: 2014-11-14
język: francuski
napisy: polskie
in French with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Nagrody Francuskiej Prasy Zagranicznej Lumières 2015: najlepszy scenariusz
Hiszpańskie Nagrody Filmowe Goya 2015 - nominacja: najlepszy film europejski

Największy europejski przebój filmowy ostatnich lat: 12 milionów widzów nad Sekwaną i kolejne miliony w innych krajach Europy!

O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?

Przebojowa komedia, która jest remedium na nasze uprzedzenia i napięcia współczesnego świata - nie próbuje go zmienić, ale rozbroić śmiechem.


Świetny film pełen wdzięku, bon motów i kultowych scen.
Bawiąc, prowokuje do myślenia i zachęca do dyskusji.
„Le Figaro”

Wspaniała, błyskotliwa historia rodzinna, pełna dowcipnych dialogów. Aktorzy po mistrzowsku wcielają się w swoje role, wiarygodnie i realistycznie pokazując międzykulturowe relacje: są jednocześnie wzruszający i zabawni. internaute.com

Ta prowokująca komedia z humorem rozprawia się ze wszystkimi rasistowskimi stereotypami pokutującymi w wielokulturowej Francji - ale bez prawienia kazań. „Télé loisirs” 

 

| The Verneuils are Catholic. They are also a well-off, well-educated , well-intentioned, well-thought of couple. Everything would be for the best in the best of worlds if three of their daughters had not married three young men... of different religions and origins. So, the day their fourth girl tells them that she is going to marry a Catholic they are on cloud ninePokaz w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2020,
tydzień 7.: M jak Miłość

 

 

(także:  Pomaganie jest sztuką - świąteczna zbiórka żywności, Letnie Tanie Kinobranie 2016,
tydzień 8: Świat pełen śmiechu i łezLetnie Tanie Kinobranie 2015, tydzień 4: Śmiech i łzy, Letnie Tanie Kinobranie 2019, tydzień 1: Filmy, które cię odprężą)


ZWIASTUN:

Bookmark and Share