kpb

Interstellar

tytuł oryginalny: Interstallar

reżyseria: Christopher Nolan
aktorzy: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Michael Caine, Matt Damon

czas trwania: 169 min.
produkcja: USA/Wielka Brytania 2014
premiera: 2014-11-07
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Oscary 2015: najlepsze efekty specjalne
- 4 nominacje: najlepsza muzyka - Hans Zimmer, najlepsza scenografia, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż efektów dźwiękowych
Złote Globy 2015 - nominacja: najlepsza muzyka
BAFTA 2015: najlepsze efekty specjalne
- 3 nominacje: najlepsze zdjęcia - Hoyte Van Hoytema, najlepsza muzyka, najlepsza scenografiaWirtuozerski film science fiction Christophera Nolana, wizjonera współczesnego kina, twórcy Incepcji i trylogii o Mrocznym Rycerzu.

Gdy okazuje się, że czas na Ziemi dobiega końca, zespół odkrywców z NASA wyrusza na najważniejszą misję w dziejach ludzkości. Grupa badaczy wybiera się w podróż poza granice naszej galaktyki, aby przekonać się, czy ludzie mają szansę przetrwać wśród gwiazd.

Film oparty na teorii naukowej opracowanej przez fizyka z Caltech - Kipa Thorne'a.

W rolach głównych zdobywcy Oscarów, Matthew McConaughey (Witaj w klubie, Wilk z Wall Street) oraz Anne Hathaway (Les Miserables - Nędznicy). W obsadzie znaleźli się także Jessica Chastain (Wróg numer jeden, Służące), Bill Irwin (Rachel wychodzi za mąż) oraz nagrodzeni Oscarami Ellen Burstyn (Alicja już tu nie mieszka) i Michael Caine (Wbrew regułom).

Christopher Nolan w swoim najnowszym filmie przedstawia zapierające dech w piersiach zdjęcia prezentujące kosmiczne podróże przez malownicze obce galaktyki, tunele czasoprzestrzenne, planety i gwiazdy. Zapytany o inspiracje przyznał, że duże wrażenie zrobiło na nim dzieło 2001: Odyseja kosmiczna Stanleya Kubricka, które oglądał w dzieciństwie wraz z ojcem. W wywiadach Nolan podkreśla, że jego film gwarantuje nie tylko wielką przygodę, ale także refleksję nad tym, co czyni nas ludźmi i co każe stawiać się w roli wiecznych odkrywców.

Jest to największy film, w jaki kiedykolwiek byłem zaangażowany. Jestem podekscytowany, że wziąłem w nim udział. Dużo będzie się o nim dyskutowało - powiedział o filmie aktor Matthew McConaughey.

Ma zapewnione miejsce w kanonie wizjonerskich filmów science-fiction.
Scott Foundas, Variety


| With our time on Earth coming to an end, a team of explorers undertakes the most important mission in human history: traveling beyond this galaxy to discover whether mankind has a future among the stars. From acclaimed filmmaker Christopher Nolan (The Dark Knight films, Inception), Interstellar stars Oscar winner Matthew McConaughey (Dallas Buyers Club), Oscar winner Anne Hathaway (Les Miserables), and Oscar nominee Jessica Chastain (Zero Dark Thirty).Wcześniej w ramach Letnie Tanie Kinobranie 2015, tydzień 9: Daleko i blisko, Letnie Tanie Kinobranie 2016, tydzień 1: Z dalekiego świata, Letnie Tanie Kinobranie 2020, tydzień 6.: O jak Obcy oraz Letnie Tanie Kinobranie 2023Tydzień 7: Kolor fioletowy.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share