kpb

Riwiera dla dwojga

tytuł oryginalny: Love Punch

reżyseria: Joel Hopkins
aktorzy: Pierce Brosnan, Emma Thompson, Timothy Spall, Celia Imrie, Louise Bourgoin, Laurent Lafitte

czas trwania: 95 min.
produkcja: Francja 2013
premiera: 2014-06-27

info: Letnie Tanie Kinobranie

Pełna wdzięku, ciepła i subtelnego poczucia humoru komedia romantyczna twórców przeboju Po prostu miłość z udziałem Emmy Thompson i Pierce'a Brosnana.

Richard Jones (Brosnan), rozwiedziony biznesmen w średnim wieku, z niecierpliwością czeka na pozbawioną trosk, zasłużoną emeryturę. Kiedy ostatni raz przychodzi do pracy, ku swemu przerażeniu odkrywa, że w wyniku oszustwa jego firma zbankrutowała, a pensje pracowników, z jego własną włącznie, zostały zdefraudowane. Wraz z byłą żoną Kate Richard (Thompson) wyrusza na poszukiwanie tajemniczego biznesmena, Vincenta Krugera, odpowiedzialnego za całą sytuację. Byli małżonkowie zostaną wplątani w niebezpieczną grę, która zaprowadzi ich w różne zakątki Europy, zmusi do rozwiązywania skomplikowanych zagadek, brania udziału w szalonych pościgach samochodowych oraz wcielenia się w rolę złodziei biżuterii.

Pięć lat po sukcesie filmu Po prostu miłość Joel Hopkins postanowił podjąć po raz kolejny współpracę z Emmą Thompson. Aktorce z miejsca spodobała się historia rozwiedzionej od ośmiu lat pary, która wyrusza na ekscytującą i niebezpieczną przygodę. Thompson podsunęła reżyserowi i producentom pomysł na doskonałego aktora do głównej roli męskiej - Pierce'a Brosnana.

Choć Joel Hopkins jest wielkim miłośnikiem kina, w szczególności klasycznych filmów amerykańskich, zdecydował się osadzić akcję Riwiery dla dwojga w czasach współczesnych. Podjął się tym samym subtelnej krytyki świata wielkich finansów, a także obrony wszystkich tych, którzy zostali oszukani przez system. „W naszym filmie maluczcy mogą wymierzyć kopniaka wielkiemu biznesowi”, opowiada reżyser.

Akcja filmu jest w znacznej mierze osadzona w Paryżu oraz na Riwierze Francuskiej. Film został nakręcony we Francji.

To cudowne kino przywołujące czasy, w których ludzie kręcili filmy, by po prostu uszczęśliwiać innych, podnosić ich na duchu i wywoływać uśmiech na twarzy.Emma Thompson

„Ludzie stracili wiarę w banki i wydaje mi się, że właśnie dlatego Riwiera dla dwojga sprawdzi się dobrze jako specyficzne kino zemsty, w którym ofiary korporacyjnych oszustw wymierzają sprawiedliwość swym oprawcom.” Timothy Spall (aktor)

The Love Punch is a romantic caper about Richard (Brosnan) and Kate (Thompson), a divorced couple who, after their pension is stolen by an unscrupulous businessman, reunite to steal it back. A whirlwind caper about embezzlement, bankrupt employees’ pension funds and re-discovering old love set in France, The Love Punch was a hit with TIFF audiences where it played to full houses with much laughter and great applause.

Pokaz w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2015,
tydzień 3: Miłość i samotność.ZWIASTUN:

Bookmark and Share