kpb

O krok od sławy

tytuł oryginalny: Twenty Feet from Stardom

reżyseria: Morgan Neville

czas trwania: 91 min.
produkcja: USA 2013
premiera: 2014-06-20

info: Letnie Tanie Kinobranie

Oscar 2014 w kategorii najlepszy dokument pelnometrażowy
Druga pozycja w plebiscycie publiczności Warszawskiego Festiwalu Filmowego 2013
MFF w Seattle 2013: najlepszy dokument, MFF w San Francisco 2013: nagroda publiczności - najlepszy dokument

Miliony osób znają ich głosy, ale nikt nie zna ich imion
.

Próżno szukać ich na plakatach czy w koncertowych zapowiedziach. Nazwiska pewnie też mogą niewiele mówić, ale głos… To już zupełnie co innego. Chórzystki i chórzyści. Z pozoru skryci na drugim planie, w rzeczywistości nierzadko stanowiący fundament kolejnych spektakularnych karier i wielkich przebojów. To im swój nowy dokument poświęca Morgan Neville, na chwilę chociaż wyciągając ich z cienia. Kolejne historie to dowód na to, jak przewrotna bywa muzyczna branża, a o tym, kto zrobi solową karierę, często decyduje zwykły łut szczęścia.

Inspirująca i opowiedziana z zaangażowaniem historia genialnych wokalistek, które śpiewają w chórkach takich gwiazd, jak David Bowie, Sting, Stevie Wonder, U2, The Rolling Stones, Bruce Springsteen...

To film wypełniony emocjami i niezwykłymi głosami.

Reżyser o filmie: „Im głebiej wchodziliśmy w produkcję tego filmu, tym jaśniejsze stawało się, iż nie każdy z tych artystów chciał zostać bohaterem jakiegokolwiek filmu dokumentalnego. Było wiele osób, które wolały pozostawać w cieniu aniżeli w światłach reflektorów. Byli bardzo blisko tych wielkich artystów i widzieli niejeden wielki upadek. Dojrzeli wartość w tym, co robią, w byciu poza głowną sceną, i to otworzyło im oczy.”

„Opowieść o profesjonalizmie, zaangażowaniu i artystycznym triumfie... Połączenie nowych twarzy z głosami, które fani muzyki świetnie znają, jest prawdziwym darem.”
New York Times


| Best Documentary 2014 Academy Awards
Best Documentary 2014 Critics Choice Awards
Millions know their voices, but no one knows their names. In his compelling new film Twenty Feet from Stardom, award-winning director Morgan Neville shines a spotlight on the untold true story of the backup singers behind some of the greatest musical legends of the 21st century.


Letnie Tanie Kinobranie 2015:
pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami.

(także w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2015, tydzień 4: Śmiech i łzy;
Doc Film Music 2014; Off Plus Camera 2014)


ZWIASTUN:

Bookmark and Share