kpb

Smak życia 3, czyli chińska układanka

tytuł oryginalny: Casse-tête chinois

reżyseria: Cédric Klapisch
aktorzy: Romain Duris, Audrey Tautou, Cécile de France, Kelly Reilly, Sandrine Holt, Margaux Mansart, Pablo Mugnier-Jacob, Flore Bonaventura, Benoît Jacquot

czas trwania: 117 min.
produkcja: Francja 2013
premiera: 2014-01-03

info: Letnie Tanie Kinobranie

Trzecia odsłona Smaku życia, jednego z największych sukcesów francuskiego kina minionej dekady.

W rolach głównych Audrey Tautou (Dziewczyna z lilią, Coco Chanel), Romain Duris (Wspaniała, Zakochany Molier), Cécile De France (Chłopiec na rowerze, Wróg publiczny numer jeden) i Kelly Reilly (Sherlock Holmes, Lot, Eden Lake).

Xavier, Wendy, Martine po raz pierwszy spotkali się w Barcelonie. Połączyło ich studenckie życie i wspólne mieszkanie. Dziś mają po 40 lat i choć wiele od tamtego czasu się wydarzyło, ich losy są wciąż pogmatwane. Xavier ma dwójkę dzieci, aby być blisko nich, przeprowadza się do Nowego Jorku, gdzie zamieszkała jego była żona.

Za oceanem Xavier zostanie biologicznym ojcem dziecka zaprzyjaźnionej pary lesbijek, ożeni się z amerykańską Chinką, żeby mieć prawo spotykać się ze swoimi dziećmi i na nowo zakocha się w swojej pierwszej miłości Martine, bo życie zwłaszcza w Nowym Yorku jest jak chinska układanka...

„Film żywiołowy jak nigdy, szalony, kipiący radością i energią. Nie można mu się oprzeć.” Danielle Attali, „Le Journal du Dimanche”

„Czysta radość.” Pierre Vavasseur, „Le Parisien”

Zachwycająca komedia, w której tematy homorodzicielstwa, imigracji i ojcostwa tworzą wybuchową chińską układankę.” Mehdi Omaïs, „Metro”

Film prezentowany w cyklu Letnie Tanie Kinobranie 2014,
tydzień 1: Świat z innej perspektywy.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share