kpb

Jobs

tytuł oryginalny: jOBS

reżyseria: Joshua Michael Stern
aktorzy: Ashton Kutcher, Dermot Mulroney, Josh Gad, Matthew Modine, Lukas Haas, J.K. Simmons, Lesley Ann Warren, Ron Eldard, Ahna O'Reilly, Victor Rasuk, John Getz, Kevin Dunn, James Woods

czas trwania: 122 min.
produkcja: USA 2013
premiera: 2013-08-30

info: Letnie Tanie Kinobranie

Fascynująca historia geniusza, który dał światu komputer osobisty, smartfon, tablet i stworzył najbardziej rozpoznawalną markę świata - Apple.
 
Steve Jobs był jedną z kluczowych postaci końca XX wieku. Nie ukończywszy nigdy studiów, pokazał wszystkim dookoła, że posiadając wspaniałą wizję i żelazną determinację oraz bezwzględnie trzymając się raz wyznaczonego celu, można zmienić świat.

Był ekscentrykiem, buntownikiem, czasem szaleńcem. Zawsze uważał, że wie lepiej i zwykle się nie mylił. Od początku wiedział czego chce i potrafił o to walczyć. Był niełatwym partnerem w biznesie i w życiu. Potrafił uszczęśliwiać, ale także okrutnie ranić najbliższych.

Założył firmę w garażu, by po kilku latach wprowadzić ją na giełdę i stać się milionerem. Wkrótce stracił jednak nad nią kontrolę i został usunięty z Apple. Jego charyzma działała nie tylko na inwestorów, ale także na kobiety. Potrafił je uwodzić, ale czy uszczęśliwiać? Nawet w sytuacji, która innym wydawałaby się bez wyjścia, znalazł siłę, by po raz kolejny wspiąć się na szczyt, odzyskać Apple i zmienić kulejącą firmę w światową potęgę.

W rolach głównych występują Ashton Kutcher, Dermot Mulroney (Stoker, Przetrwanie), Matthew Modine (Mroczny Rycerz powstaje, Full Metal Jacket), Josh Gad (Miłość i inne używki, Californication), Lukas Haas (Incepcja), J.K. Simmons (W chmurach, Juno) oraz James Woods (Salvador).

Jobs słynął z delikatnie mówiąc niekonwencjonalnego stylu życia. Oto kilka zaskakujących faktów:
- miał ponad 100 par dżinsów Levi’s
- jeździł sportowym mercedesem bez tablic rejestracyjnych, kiedy mijał termin zgłoszenia auta do urzędu, sprzedawał je za bezcen i kupował nowe
- nagminnie parkował na miejscach dla niepełnosprawnych
- kiedy w windzie zadał pytanie jednemu z pracowników Apple i bardzo nie spodobała mu się jego odpowiedź, kazał zwolnić całe piętro, na których pracował
- nie pozwolił ogrodzić rodzinnego domu w Palo Alto, nie zamykał też drzwi wejściowych na klucz, a w środku nie było mebli, ani telewizora.

| The extraordinary story of Steve Jobs, the original innovator and ground-breaking entrepreneur who let nothing stand in the way of greatness. Starring Ashton Kutcher.

(także: Letnie Tanie Kinobranie 2014, tydzień 1: Świat z innej perspektywy)


ZWIASTUN:

Bookmark and Share