kpb

Frances Ha

tytuł oryginalny: Frances Ha

reżyseria: Noah Baumbach
aktorzy: Greta Gerwig, Mickey Sumner, Adam Driver

czas trwania: 86 min.
produkcja: USA 2012
premiera: 2013-07-19

info: Letnie Tanie Kinobranie

Złote Globy 2014: najlepsza aktorka w komedii/musicalu - Greta Gerwig
Nagrody Amerykańskiego Kina Niezależnego Independent Spirit Awards 2014: 2 nominacje - najlepszy film, najlepszy montaż

Greta Gerwig
(Zakochani w Rzymie) okrzyknięta „Woodym Allenem” w spódnicy w roli Frances Ha - niespełnionej tancerki, niepoprawnej optymistki, ujmującej neurotyczki.

Jeden z 20 najlepszych filmów dekady w zestawieniu Indiewire. 

Frances to kwintesencja radości życia i jednocześnie chodząca sprzeczność. Mieszka w Nowym Jorku, ale nie ma swojego mieszkania, jest tancerką, ale na co dzień nie tańczy, ze swoją najlepszą przyjaciółką Sophie właściwie nie rozmawia. Mierzy wysoko, nawet kiedy rzeczywistość brutalnie weryfikuje jej oczekiwania. Każdego dnia budzi się z nowym pomysłem na przyszłość i spontanicznie rzuca się w nieznane, zaraz po tym, jak kolejne z jej marzeń i snów okazują się niemożliwe do spełnienia.

Nominowany do Oscara Noah Baumbach z lekkością twórców francuskiej Nowej Fali wprowadza nas w świat nowojorskich artystów, którzy poszukują swojej drogi.

„Kwintesencja tego, co najlepsze w amerykańskim kinie niezależnym. Czarno-biały film perełka: lekki, dowcipny, a przy tym przekornie mądry.”
Paweł T. Felis, Gazeta Wyborcza

Frances Ha to połączenie dwóch najbardziej obiecujących amerykańskich talentów: wspaniałej gry Gerwig i reżyserskiego kunsztu Baumbacha. Ich wspólny film to komedia dla dorosłych, którym nigdy nie udało się do końca zerwać z dorastaniem.” Patrick Gamble, Cine-vue.com

„Ta dziewczyna jest niesamowita. Rozświetla kadr, jest ujmująca, inspirująca, niezdarna, gadatliwa i absolutnie wykręcona.” Film de culte

„Wspaniała, pełna błyskotliwych dialogów historia przyjaźni z finałem zasługującym na owacje na stojąco.” ScreenWeek

„Nowy film Noah Baumbacha ogląda się jak zaginioną perełkę francuskiej nowej fali.” Jakub Popielecki, Filmweb

| Frances (Greta Gerwig) lives in New York, but she doesn't really have an apartment. Frances is an apprentice for a dance company, but shes not really a dancer. Frances has a best friend named Sophie, but they aren't really speaking anymore. Frances throws herself headlong into her dreams, even as their possible reality dwindles. Frances wants so much more than she has but lives her life with unaccountable joy and lightness. Frances Ha is a modern comic fable that explores New York, friendship, class, ambition, failure, and redemption.

Pokaz w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2015,
tydzień 4: Śmiech i łzy.


(także: 
Letnie Tanie Kinobranie 2014, tydzień 4: Być kobietą)


ZWIASTUN:


Bookmark and Share