kpb

Pięć tańców

tytuł oryginalny: Five Dances

reżyseria: Alan Brown
aktorzy: Ryan Steele, Reed Luplau, Catherine Miller, Kimiye Corwin, Luke Murphy

czas trwania: 83 min.
produkcja: USA 2013
premiera: 2013-11-08

info: Letnie Tanie Kinobranie

Film Pięć tańców to historia młodego tancerza, który na przekór rodzicom przyjeżdża do Nowego Jorku. To opowieść o poszukiwaniu szczęścia i miłości w wielkim mieście. To wyjątkowa uczta zmysłów i hołd dla piękna, wolności i dyscypliny współczesnego tańca.

Chip (Ryan Steele) jest utalentowanym, 18-letnim tancerzem, który przyjeżdża z Kansas do Nowego Jorku na stypendium w szkole baletowej. Tam zostaje dostrzeżony przez Anthony'ego, który zaprasza go do swojego zespołu. Trwają właśnie intensywne próby do nowej choreografii. Między Chipem i drugim tancerzem Theo zaczyna rodzić się nieśmiała namiętność. Jednak Chip ma coraz większe problemy, żeby utrzymać się w Nowym Jorku. Nie może liczyć na pomoc rodziców, którzy woleliby, żeby wrócił do domu.

Pięć tańców to najbardziej dynamiczny z filmów Alana Browna, twórcy Szeregowego Romero i Book of Love, a niezwykłe zdjęcia, kręcone w nowojorskim SoHo, podkreślają emocjonalne rozterki głównego bohatera i intymność jego pierwszej miłości.

Reżyser o filmie: Pięć tańców zaczął się najpierw jako eksperyment, pomysł zainspirowany moim zainteresowaniem tańcem współczesnym, ale też chęcią pracy w bardziej swobodnej strukturze. Poprosiłem choreografa Jonaha Bokaera, którego podziwiam, żeby stworzył choreografię dla pięciu najbardziej utalentowanych nowojorskich tancerzy, z których nikt nie miał doświadczenia w filmie. Następnie, mając tylko ogólny zarys fabuły, zaprosiłem ich do studia na kilka tygodni zdjęć. Powoli, dzień po dniu budowaliśmy poszczególne postacie i relacje między nimi. To było ekscytujące i bardzo intensywne, a jednocześnie wyczerpujące. W rezultacie powstał film bardziej dynamiczny i impresjonistyczny niż wszystkie poprzednie, które zrobiłem”.

| The classic tale of finding success and romance in the big city is given a contemporary, and unconventional, spin in Alan Brown's film, Five Dances. Collaborating with internationally renowned choreographer Jonah Bokaer, writer-director Brown has taken five gifted New York dancers, and fashioned a story about Chip (Ryan Steele in his first film role), an extraordinarily talented 18 year-old recently arrived from Kansas who joins a small downtown modern dance company.

Film prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2014, 
tydzień 5: Męskie rozmowy.

(także: festiwal O Miłości Między Innymi 2013)


ZWIASTUN:

Bookmark and Share