kpb

Nieobliczalni

tytuł oryginalny: De l’autre côté du périph

reżyseria: David Charhon
aktorzy: Omar Sy, Laurent Lafitte, Sabrina Ouazani, Lionel Abelanski, Youssef Hajdi, Maxime Motte

czas trwania: 96 min.
produkcja: Francja 2012
premiera: 2013-04-12

„Nieobliczalni” to dwaj skrajnie różni paryscy policjanci, dla których nie ma ludzi nietykalnych. Będą musieli oni rozwikłać kryminalną zagadkę, a przy okazji zadrzeć z wysoko postawionymi ludźmi władzy, którym wydaje się, że są... nietykalni.

W Nieobliczalnych Omar Sy, gwiazda Nietykalnych, najbardziej kasowego francuskiego filmu wszech czasów, występuje w głównej roli. Wciela się w Ousmane'a Diakhité, policjanta z przedmieść Paryża i wielkiego fana cyklu Gliniarz z Beverly Hills. Jego partnerem będzie François Monge z paryskiej policji kryminalnej.

Wspólnie muszą rozwiązać zagadkę śmierci żony ważnego polityka. Jeden stosując nieszablonowe metody śledcze, które wzbudzą konsternację i spustoszenie wśród elit politycznych Francji. Drugi, próbując zgrywać bohatera filmów akcji, choć zdecydowanie lepiej wychodzi mu podrywanie dziewczyn.

Nieobliczalni to kryminalna komedia, w której nie brakuje pościgów i strzelanin. Podobnie jak Nietykalni podbił francuskie kina, przyciągając do kin miliony widzów.

Nieobliczalni łączą humor, akcję i kwestie społeczne. Dobre kino!” Le Parisien

„Słowny ping-pong między aktorami to strzał w dziesiątkę, który nareszcie pozwala wybuchnąć talentowi Laurenta Lafitte’a.” Metro

„Duet Sy-Lafitte to związek prawdziwie alchemiczny.” Ecran Large

„Komedia policyjna w stylu Zabójczej broni. Omar Sy gra tu ze znaną już ujmującą naturalnością i wykonuje kilka tanecznych kroków, puszczając oko do fanów Nietykalnych. Le Journal du Dimanche


ZWIASTUN:

Bookmark and Share