kpb

Wesele w Sorrento

tytuł oryginalny: Den skaldede frisør

reżyseria: Susanne Bier
aktorzy: Pierce Brosnan, Trine Dyrholm, Kim Bodnia, Paprika Steen, Sebastian Jessen, Molly Blixt Egelind

czas trwania: 112 min.
produkcja: Dania/Szwecja/Włochy/Niemcy/Francja 2012
premiera: 2013-02-01

info: e-kinopodbaranami.pl

Film dostępny na e-kinopodbaranami.pl.

Dwie rodziny spotykają się w Sorrento we Włoszech na ślubie. Piękne miejsce i zakochana do szaleństwa młoda para, skrupulatnie przygotowująca wymarzoną uroczystość - czy coś może pójść nie tak? Okazuje się, że życie zaskakuje nas, gdy najmniej się tego spodziewamy.

Wesele w Sorrento, romantyczna komedia Susanne Bier, zdobywczyni Oscara za W lepszym świecie, to historia o poszukiwaniu miłości, namiętności, szczęścia, ale także o zazdrości i samotności. Ale przede wszystkim o odwadze, by zmienić swoje życie. Nawet jeśli wydaje się, że jest na to już za późno.

W rolach głównych: Pierce Brosnan i Trine Dyrholm (Telenowela, Kochanek królowej).

Scenariusz Wesela w Sorrento napisał laureat Oscara Anders Thomas Jensen (Jabłka Adama, Bracia).

Wesele w Sorrento, które działa jak rozgrzewający i napełniający radością balsam, od razu po wejściu do europejskich kin stało się największym kasowym przebojem w karierze reżyserki oscarowego W lepszym świecie i Tuż po weselu.

Reżyserka o filmie: „Chciałam zrobić film o ludziach delikatnych, których łatwo zranić, a także tych rzeczach w życiu, które na ogół wypieramy, ale jeśli potraktować je z humorem, mogą uczynić nas silniejszymi”.

„Ta ciepła, sentymentalna komedia jest w pewnym sensie połączeniem Pod słońcem Toskanii i Mamma Mia! i nie sposób jej nie ulec.” The Hollywood Reporter

„Brosnan jest znakomity w tym, sprawiającym wielką radość filmie. To rzecz dla widzów, których przemysł filmowy rzadko ostatnio rozpieszcza: inteligentnych, którzy szukają mądrej i podnoszącej na duchu opowieści.” The Telegraph

„Na tę wycieczkę do Włoch warto zabukować bilet.” Filmweb.pl

(także: Letnie Tanie Kinobranie 2013, tydzień 3: W kręgu miłości)


ZWIASTUN:

Bookmark and Share