kpb

Hitchcock

tytuł oryginalny: Hitchcock

reżyseria: Sacha Gervasi
aktorzy: Anthony Hopkins, Helen Mirren, Scarlett Johansson, Jessica Biel, Toni Collette, Ralph Macchio, Danny Huston, James D’Arcy

czas trwania: 98 min.
produkcja: USA 2012
premiera: 2013-03-01

info: Letnie Tanie Kinobranie

Oscary 2013: nominacja - najlepsza charakteryzacja
Złote Globy 2013, Brytyjskie Nagrody Filmowe BAFTA 2013: nominacja - najlepsza aktorka w dramacie: Helen Mirren


Fascynująca historia powstania jednego z najsłynniejszych filmów w dziejach kina. U szczytu kariery legendarny reżyser Alfred Hitchcock postanawia zrealizować horror zatytułowany Psychoza. Gdy hollywoodzkie studia odrzucają projekt, Hitchcock musi sam go sfinansować, co prowadzi do nieoczekiwanych konsekwencji w jego życiu zawodowym i prywatnym.

Alfred Hitchcock był jedną z najbardziej niezwykłych postaci w historii kina. Jego twórczość wbijała widzów w fotele i weszła do klasyki filmowej, ale życie osobiste Hitchcocka było niemniej ciekawe od jego produkcji - zwłaszcza jego burzliwy związek z żoną Almą Reville, współautorką scenariuszy wielu filmów Hitchcocka.

Reżyser Sacha Gervasi naświetla historię skomplikowanej i fascynującej miłości. Pokazuje ją na tle wydarzeń, które zapisały się na kartach historii kina, mianowicie realizacji legendarnej Psychozy. Wtedy nikt nie przypuszczał, że ta produkcja zmieni oblicze całej branży filmowej. Stała za nią ta niezwykła dwójka osób.

Główne role zagrali nagrodzeni Oscarami Anthony Hopkins (Milczenie owiec) i Helen Mirren (Królowa). Towarzyszą im na ekranie: Scarlett Johansson (Wszystko gra), Jessica Biel (Iluzjonista), nominowana do Oscara Toni Collette (Szósty zmysł), Ralph Macchio (serial TV Brzydula), Danny Huston (Gniew tytanów) i James D’Arcy (Pan i władca: Na krańcu świata).

Film prezentowany w cyklu Letnie Tanie Kinobranie 2013,
tydzień 7:
Męskie gry.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share