kpb

Take This Waltz

tytuł oryginalny: Take This Waltz

reżyseria: Sarah Polley
aktorzy: Michelle Williams, Seth Rogen, Luke Kirby, Sarah Silverman

czas trwania: 116 min.
produkcja: Kanada 2011
premiera: 2012-10-05

info: Letnie Tanie Kinobranie

Take This Waltz (tytuł pochodzący od piosenki Leonarda Cohena) to słodko-gorzka opowieść o miłości, która fazę pierwszych uniesień ma już za sobą. Zaczyna się tam, gdzie kończą się komedie romantyczne i melodramaty.

28-letnia Margot (Michelle Williams) jest szczęśliwą żoną Lou, autora książek kucharskich (obsadzony wbrew swemu komediowemu emploi Seth Rogen). Ale kiedy Margot poznaje Daniela (Luke Kirby), obydwoje natychmiastowo zakochują się w sobie. Co gorsza, okazuje się, że Daniel mieszka po przeciwnej stronie ulicy. Dwójka bohaterów zaczyna spędzać ze sobą coraz więcej czasu, próbując zwalczyć namiętności i rodzące się między nimi uczucie.

Gorący, pogodny i kolorowy jak miska owoców Take This Waltz prowadzi widzów z uśmiechem przez znane, ale zawsze aktualne pytanie: co długi związek robi z miłością, seksem i naszym obrazem siebie wzajemnie.

Film Sary Polley, autorki nominowanego do Oscara filmu Away From Her i aktorki znanej m.in. z filmu Życie ukryte w słowach. W rolach głównych nominowana do Oscara za Mój tydzień z Marilyn i Tajemnicę Brokeback Mountain Michelle Williams, popularny aktor komediowy Seth Rogen (50/50, Zack i Miri kręcą porno), Luke Kirby oraz znana z ciętego języka komediowa aktorka sceniczna Sarah Silverman.

Film prezentowany w cyklu Letnie Tanie Kinobranie 2013,
tydzień 3: W kręgu miłości.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share