kpb

Across the Universe

tytuł oryginalny: Across the Universe

reżyseria: Julie Taymor
aktorzy: Evan Rachel Wood, Jim Sturgess, Joe Anderson

czas trwania: 133 min.
produkcja: USA/Wielka Brytania 2007

Nominacja do Oscara za kostiumy
Camaerimage: Srebrna Żaba
Nominacja do Złotego Globu - najlepsza komedia lub musical


Stylowy i oryginalny musical Julie Taymor wykorzystujący piosenki Beatlesów. Film łączy w sobie oryginalną historię i 33 znane całym pokoleniom piosenki, m.in. „Hey Jude”, „I Am the Walrus” czy „All You Need is Love”.

Film opowiada historię miłosną rozgrywającą się w burzliwych latach 60., czasach protestów antywojennych i rock 'n rolla. Jego akcja przenosi się z doków Liverpoolu do nowojorskiej Greenwich Village, z targanych zamieszkami ulic Detroit na pola Wietnamu. Młodzi kochankowie, Jude (Jim Sturgess) i Lucy (Evan Rachel Wood), razem z grupą przyjaciół i muzyków zostają wciągnięci w ruchy antywojenne i kontrkulturowe. Ich przewodnikami są Dr Robert (Bono) i Mr Kite (Eddie Izzard). Przeciwności losu, których nie są w stanie kontrolować, rozdzielają zakochanych, zmuszając Jude’a i Lucy do odnalezienia własnej drogi powrotu do siebie.

W rolach głównych - Evan Rachel Wood, Jim Sturgess i Joe Anderson. W filmie pojawiają się w epizodach takie gwiazdy jak Bono, Salma Hayek, Eddie Izzard i Joe Cocker.

Film prezentowany w ramach 5. Festiwalu Muzyki Filmowej.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share