kpb

Wszystkie odloty Cheyenne'a

tytuł oryginalny: This Must Be the Place

reżyseria: Paolo Sorrentino
aktorzy: Sean Penn, Frances McDormand, Judd Hirsch, Eve Hewson, Kerry Condon, David Byrne

czas trwania: 118 min.
produkcja: Włochy/Francja/Irlandia 2011
premiera: 2012-03-16

MFF w Cannes 2011: konkurs główny, Nagroda Jury Ekumenicznego

Sean Penn, laureat Oscarów za role w Obywatelu Milku i Rzece tajemnic, w najbardziej odlotowej roli życia! „Porywający”, „wyśmienity”, „na przemian - prześmieszny i wzruszający” - ten film to popis genialnego aktorstwa dwukrotnego zdobywcy Oscara - Seana Penna. Trudny do rozpoznania pod burzą kruczoczarnych włosów, z uszminkowanymi na czerwono ustami Sean Penn zachwyca rolą ekscentrycznego rockmana.

Cheyenne to starzejący się muzyk rockowy, który w wieku 50 lat wciąż nosi się jak za czasów swej młodości. Śmierć ojca, z którym nie był w najlepszych stosunkach, zmusza go do powrotu do USA. Cheyenne'a czeka wypełniona przedziwnymi zdarzeniami podróż życia. 

Najnowszy film Paolo Sorrentino, twórcy znakomitego Boskiego (Il Divo), wzbudził olbrzymie emocje na festiwalu w Cannes. Mieszanka fantastycznego humoru i gorzkiej ironii tworzy w filmie prawdziwie rockandrollowy emocjonalny koktajl.

Autorem muzyki jest David Byrne (także w jednej z głównych ról), wokalista zespołu Talking Heads. Na ścieżce dźwiękowej także: Iggy Pop, Julia Kent, Jónsi & Alex.

 

Media o filmie:

Wszystkiemu towarzyszy surrealistyczny klimat, którego źródłem jest bujający w obłokach bohater (znakomicie ucieleśniony przez Penna), będący - podobnie jak widz - obcym przybyszem w dziwnym świecie - i takim sposobem Paolo Sorrentino wnosi niespodziewaną świeżość i ironię do scenariusza
Eye for film

Surrealistyczna i przedziwnie zabawna podróż przez Stany Zjednoczone
Vancouver Sun

Ekscentryczne kino drogi, po którym zachwyt utrzymuje się bardzo długo
AFP

Penn zagrał rewelacyjnie
Wprost

Wcześniej w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranie 2012, tydzień 6: W rytmie muzyki.


Bookmark and Share