kpb

Sponsoring

tytuł oryginalny: Elles

reżyseria: Małgorzata Szumowska
aktorzy: Juliette Binoche, Joanna Kulig, Anaïs Demoustier, Krystyna Janda, Andrzej Chyra

czas trwania: 96 min.
produkcja: Polska/Francja/Niemcy 2011
premiera: 2012-02-17

info: Letnie Tanie Kinobranie

Nagroda aktorska w Gdyni 2012 i Orzeł 2013 za rolę Joanny Kulig
36. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Toronto 2011
62. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale 2012


Sceny z życia paryskich studentek dorabiających sobie prostytucją - w obiektywie Małgorzaty Szumowskiej, autorki 33 scen z życia.

Anna (Juliette Binoche), dobrze sytuowana dziennikarka, przygotowuje artykuł na temat prostytucji wśród studentek. W trakcie pracy nad materiałem poznaje dwie dziewczyny - Charlotte (Anaïs Demoustier) oraz Alicję (Joanna Kulig), które wprowadzają ją w świat płatnej miłości. Odstręczający, ale też - ku zaskoczeniu Anny - na swój sposób pociągający.

W roli głównej ikona światowego kina i laureatka Oscara Juliette Binoche. W filmie wystąpili także polscy aktorzy: Joanna Kulig (Nieulotne, Kobieta z Piątej Dzielnicy, Środa czwartek rano), Krystyna Janda, Andrzej Chyra.

Reżyserka o filmie: „Jest faktem, że dla niektórych młodych studentek prostytucja stała się źródłem finansowania edukacji we Francji. W mediach ten temat obarczony jest z jednej strony moralnym potępieniem, z drugiej voyeuryczną ciekawością. (...) My chcieliśmy potraktować prostytucję wśród studentek przez pryzmat emocjonalności, seksualności kobiet. (...) Bez osądzania kogokolwiek”.

 

MEDIA O FILMIE:

Wnikliwy portret kobiecej seksualności we wszystkich jej aspektach jest najlepszym dowodem na to, że właśnie w Sponsoringu wielki talent Szumowskiej w pełni rozkwitł.
Piers Handling, dyrektor Festiwalu Filmowego w Toronto

Binoche w każdej scenie olśniewa inteligencją
Variety

Imponująca talentem Joanna Kulig i niebywała Anaïs Demoustier... Juliette Binoche bryluje w każdej scenie
Studio Cine Live

Inteligentnie skonstruowany, zrealizowany z klasą
Studio Cine Live


Wcześniej w ramach Letnie Tanie Kinobranie 2013, tydzień 5: Kobiece sekrety oraz Letnie Tanie Kinobranie 2018, tydzień 2: Czas kobiet.

Bookmark and Share