kpb

Trzy

tytuł oryginalny: 3

reżyseria: Tom Tykwer
aktorzy: Sebastian Schipper, Sophie Rois, Devid Striesow, Alexander Yassin, Martina Ysker, Karl Alexander Seidel

czas trwania: 119 min.
produkcja: Niemcy 2010
premiera: 2012-05-25

MFF Wenecja 2010: konkurs główny, Plus Camerimage 2011: konkurs główny
Niemieckie Nagrody Filmowe 2011: najlepsza reżyseria, najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca - Sophie Rois, najlepszy montaż

Miłość spotkana na basenie. Wierność zgubiona w szpitalu. Uczuciowy trójkąt według Toma Tykwera - bez podziału na płeć, bez pruderii i schematów.
Trzy razy seks. Trzy razy zrozumienie. Potrójna satysfakcja.
Łukasz Maciejewski

Komediodramat Toma Tykwera, twórcy Biegnij Lola, biegnij i Pachnidła, opowiada historię trójkąta miłosnego.

Simon i Hanna są parą od 20 lat. Mieszkają w Berlinie. Są atrakcyjni, modni, dojrzali, bezdzietni, mocno stąpają po ziemi. Romanse, pragnienie posiadania dzieci, wspólne mieszkanie, poronienie, ucieczki i powroty: prezenterka i inżynier sztuki mają to już za sobą. Kiedy spoglądają w przyszłość, nie widzą wiele. Do tego momentu, kiedy oboje, nie wiedząc o swoich czynach, zakochują się w tym samym mężczyźnie, Adamie.

Reżyser o filmie: „To film o bliskości i dystansie, samotności i presji, o niebezpieczeństwie intymności i pokusach żądz. Trzy rozwija się wśród pragnień, nadziei, enigm i sprzeczności trójki bohaterów, dobijających do wieku średniego, którzy musieli sobie zadać parę fundamentalnych pytań na temat ich tak zwanego „pełnego sukcesów” życia”.

„Tom Tykwer swoją wyrafinowaną komedią o niewierności potwierdza, że jest jednym z najoryginalniejszych europejskich twórców. Trzy jest liczbą doskonałą i dowodzi przewrotnie, stawiając na głowie nasze społeczne normy i przyzwyczajenia.” Kasia Nowakowska, Dziennik Gazeta Prawna

Trzy był wyświetlany podczas maratonu filmowego FILM’n’CHILL (2012) i 5. Festiwalu Muzyki Filmowej.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share