kpb

O północy w Paryżu

tytuł oryginalny: Midnight in Paris

reżyseria: Woody Allen
aktorzy: Owen Wilson, Rachel McAdams, Adrien Brody, Marion Cotillard, Carla Bruni, Kathy Bates, Michael Sheen

czas trwania: 94 min.
produkcja: Hiszpania/USA 2011
premiera: 2011-08-26

Oscar, Złoty Glob 2012: najlepszy scenariusz oryginalny
Oscary 2012 - nominacje: najlepszy film i najlepszy reżyser
Złote Globy 2012 - nominacje: najlepsza komedia/musical, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor w komedii/musicalu (Owen Wilson)


Woody Allen spełnia nasze najskrytsze fantazje w Paryżu - po namiętnej podróży do Barcelony (Vicky Cristina Barcelona), przezabawnym nowojorskim flircie w Co nas kręci, co nas podnieca i pełnej pokus przygodzie miłosnej w Londynie (Poznasz przystojnego bruneta), twórca najwyżej ocenianych komedii ostatnich lat powraca do miasta, w którym, jak sam kiedyś zauważył, Wszyscy mówią, kocham cię!

W komedii O północy w Paryżu śledzimy losy niedawno zaręczonej pary. Inez (Rachel McAdams - Sherlock Holmes, Pamiętnik) i Gil (Owen Wilson - Genialny klan) przybywają do światowej stolicy romansu, planując ślub. Jednak wierność zakochanych zostanie wystawiona na ciężką próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul (Michael Sheen - Królowa, Frost / Nixon) oraz tajemnicza i zmysłowa muza Adriana (Marion Cotillard, nagrodzona Oscarem za Niczego nie żałuję - Edith Piaf, gwiazda Incepcji i Nine: Dziewięć), a po czarujących zakątkach Paryża zacznie oprowadzać ich sama Carla Bruni! W gwiazdorskiej obsadzie magicznej komedii Woody’ego Allena znajdziemy także laureatów Oscara Adriena Brody (Pianista, King Kong) oraz Kathy Bates (Misery) w rolach miłosnych doradców Gila.

O północy w Paryżu to nie tylko najbardziej chwalony od lat obraz mistrza, ale także największy w karierze przebój Allena.

 

Wcześniej w ramach Letnie Tanie Kinobranie 2012, tydzień 7: Pozytywne wibracje i w kinie samochodowym Rozrywka.

Bookmark and Share