kpb

Nad morzem (Alamar)

tytuł oryginalny: Alamar

reżyseria: Pedro González-Rubio

czas trwania: 73 min.
produkcja: Meksyk 2009
premiera: 2011-06-24

8. Festiwal Planete Doc w Warszawie 2011: Nagroda Magicznej Godziny i Wyróżnienie Specjalne Jury Canon Cinematography Award
MFF Rotterdam 2009: Nagroda Tiger Award
MFF Miami 2009: Nagroda Jury

Stary człowiek i morze. Młody człowiek i jego syn. Film meksykańskiego reżysera Pedra Gonzáleza Rubio poświęcony jest obydwu tym relacjom, ale także harmonii, która istnieje pomiędzy ludźmi i przyrodą.

Natan ma pięć lat. Jest synem Meksykanina i Włoszki, którzy decydują się na rozwód, po którym Natan ma zamieszkać z matką w Rzymie. Lecz zanim do tego dojdzie, ojciec zabiera swojego syna w podróż łodzią do Chinchorro, jednej z największych raf koralowych na świecie.

Nad morzem to debiut fabularny meksykańskiego reżysera Pedro Gonzáleza-Rubio. Obraz zaciera granicę pomiędzy fabułą a dokumentem. Przypomina formą rodzaj etnograficznego albumu, wypełnionego przepięknymi zdjęciami, przedstawiającymi piękno unikalnego ekosystemu Banco Chinchorro. Film jest jednak nie tylko opowieścią o relacjach człowieka z naturą, lecz również zapadająca w pamięć przypowieścią na temat roli i znaczenia ojcostwa.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share