kpb

Wyśnione miłości

tytuł oryginalny: Les Amours imaginaires

reżyseria: Xavier Dolan
aktorzy: Xavier Dolan, Niels Schneider, Monia Chokri, Anne Dorval

czas trwania: 97 min.
produkcja: Kanada 2010
premiera: 2010-10-08

Pełna energii i emocji opowieść o przyjaźni i miłości, rywalizacji i zdradzie. Bohaterowie, Francis i Marie, są dobrymi przyjaciółmi. Pewnej szalonej nocy spotykają Nicolasa, młodego chłopaka, który właśnie przyjechał do Montrealu. Od spotkania do spotkania, od jednej wspólnie spędzonej chwili do drugiej Francis i Marie stają się coraz bardziej zafascynowani nowym znajomym. Wkrótce zorientują się, że ich obsesja na jego punkcie zamienia się w miłosny pojedynek. Rywalizacja o względy i uczucie Nicolasa zagrozi ich przyjaźni, która jeszcze niedawno wydawała się niezniszczalna.

Znakomicie przyjęty film Xaviera Dolana, nazywanego enfant terrible kanadyjskiego kina. W filmie występują Monia Chokri (Wiek ciemności Denysa Arcanda), Niels Schneider (Zabiłem swoją matkę Dolana) oraz reżyser Xavier Dolan.

 

Media o filmie:

Emocje z Almodóvara... styl Wong Kar-waia…
IndieWire

Nowocześnie opowiedziana, zaskakująca opowieść o miłości... Jeden z najpiękniej nakręconych filmów festiwalu [w Cannes].
First Showing

Niewiarygodnie utalentowany młody reżyser, który genialnie potrafi pokazać niuanse i piękno uczuć.
Slant Magazine

 

Wcześniej w ramach Letnie Tanie Kinobranie 2011, tydzień 7: Między miłością a namiętnością, przegląd Filmowa Kanada oraz Letnie Tanie Kinobranie 2012, tydzień 3: Niebezpieczne związki.

Bookmark and Share