kpb

Obłęd

tytuł oryginalny: The Jacket

reżyseria: John Maybury
aktorzy: Adrien Brody, Keira Knightley, Kris Kristofferson, Kelly Lynch, Daniel Craig, Brendan Coyle

czas trwania: 102 min.
produkcja: USA/Wielka Brytania 2008
premiera: 2005-05-13

Rok 1991. Sierżant piechoty morskiej Jack Starks (Adrien Brody) zostaje postrzelony w głowę podczas działań wojennych w Zatoce Perskiej. W wyniku postrzału cierpi na amnezję i zaburzenia psychiczne. Zwolniony z wojska, powraca do rodzinnego Vermont.

Kilka miesięcy później, podczas podróży autostopem, traci przytomność. Po przebudzeniu dowiaduje się, że jest oskarżony o morderstwo policjanta. Uniewinniony z powodu choroby psychicznej, Starks trafia do zakładu dla psychicznie chorych kryminalistów. Tam doktor Becker (Kris Kristofferson) poddaje go eksperymentalnej terapii.

Nafaszerowany lekami Starks, w kaftanie bezpieczeństwa, jest zamykany w pomieszczeniu, w którym przechowuje się ciała zmarłych. W ciasnej przestrzeni chory zaczyna doświadczać wizji, w których przenosi się w przyszłość. W trakcie jednej z takich podróży widzi swoją rychła śmierć. Jedyną osobą mogącą go przed nią uchronić jest pewna kobieta, którą spotkał w przeszłości. 

Przewrotny thriller Johna Maybury'ego - uznanego brytyjskiego artysty, malarza, pisarza i reżysera, twórcy głośnej biografii Francisa Bacona, Love is the Devil. W filmie występują Adrien Brody (Pianista) i Keira Knightley (Duma i uprzedzenie, Piraci z Karaibów).

Film prezentowany w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranie 2012, tydzień 4: Odkrywanie tajemnic.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share